dodano: 4.03.2023 w kategorii:

II Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2023 roku

  1. 2 niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes, od 2006 roku jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami
  2. Dzisiaj rozpoczynają się w naszej Bazylice rekolekcje wielkopostne dla Seniorów. Prowadzić je będzie o. Andrzej Hejnowicz OFMConv z naszej wspólnoty. Kazania rekolekcyjne w czasie mszy o godz. 8.00, 12.00 i 16.30. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 16.30. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  3. Gorzkie Żale dzisiaj, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 17.15. Kazania pasyjne głosi o. Piotr Hreciński OFMConv
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 9.00 Msza święta w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nich Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego. Kazania głosi o. Marcin Drąg OFMConv.
  5. W Wielkim Poście nie ma Mszy świętej w piątki o godz. 18.00.
  6. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa w kaplicy Męki Pańskiej. 
  7. We czwartek 9 marca o godz. 16.30 Msza święta w intencji kanonizacji bł. Anieli Salawy, a po mszy uczczenie relikwii i modlitwy w Kaplicy Męki Pańskiej.
  8. W przyszłą niedzielę, 12 marca o godz. 14.30 w naszej Bazylice, zostanie odprawiona Msza święta w języku hiszpańskim. Od godz. 14.00 możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie do sali św. Maksymiliana.
  9. Przez okres Wielkiego Postu w zakrystii można nabyć w preferencyjnej cenie album o Arcybractwie Męki Pańskiej autorstwa Pana Adama Bujaka. Album jest też rozprowadzany przez braci kleryków po nabożeństwach piątkowych.
  10. Naszym przyjaciołom, gościom i sympatykom przypominamy o możliwości przeznaczenia 1,5 % wartości swojego podatku na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Ofiary przekazane na konto fundacji „Brat słońce” z dopiskiem Kraków 10”, będą przeznaczane w tym roku na wsparcie działań konserwatorskich przy renowacji drugiej części Bazyliki. Dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach w Bazylice oraz na stronie internetowej i facebookowej naszego Klasztoru.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl