dodano: 13.01.2024 w kategorii:

II Niedziela Zwykła – 14 stycznia 2024 roku.

1. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, w dniu dzisiejszym Stowarzyszenie Chór Cecyliański po Mszach Świętych kwestuje na cele statutowe. Wolontariusze są przy wyjściach z Bazyliki. Chór serdecznie zaprasza wszystkich Panów kochających śpiew do przystąpienia do chóru. Niezbędnych informacji udzielą kwestujący chórzyści.

2. O godz. 14.30 Msza święta w języku hiszpańskim. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy świętej spotkanie dla chętnych w Sali św. Maksymiliana.

3. O godz. 16.30 Msza święta w intencji Rycerstwa Niepokalanej. Po mszy spotka-nie opłatkowe wspólnot Rycerstwa Niepokalanej działających przy naszej Bazy-lice.

4. Comunita Maria – Wspólnota Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej wraz ze swoim duszpasterzem o. Piotrem Gryźcem zapraszają na seminarium Nowego Życia, które rozpocznie się w czwartek 25 stycznia o godz. 19:00 w Auli bł. Jakuba. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą doświadczyć odnowy swojego życia przez doświadczenie Bożej obecności.

5. We środę 17 stycznia o godz. 16.00 różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza święta wotywna ku czci błogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała.

6. Od 18 do 25 stycznia obchodzony jest w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Ewangelii św Łukasza „Będziesz miłował Pana swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego” (Łk 1,27).

7. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 16 stycznia wspomnienie świętych Berarda i towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich. 

W środę, 17 stycznia wspomnienie św. Antoniego, opata.

W piątek, 19 stycznia wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

W sobotę, 20 stycznia wspomnienie bł. Jana Chrzciciela Triquerie, męczennika.

Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl