dodano: 14.01.2023 w kategorii:

II Niedziela Zwykła – 15 stycznia 2023 roku

  1. Od 18 do 25 stycznia obchodzony jest w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W Krakowie centralne nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w niedzielę 22 stycznia o godzinie 19.00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika 26. Nabożeństwu przewodniczyć będzie bp Damian Muskus. Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z księgi Proroka Izajasza „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” (Iz 1, 17). Program wszystkich wydarzeń dostępny jest na plakatach oraz w internecie.
  2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 16.30 Bractwo Matki Bożej Bolesnej spotyka się na comiesięcznej modlitwie w kaplicy przed Jej Obrazem.
  3. We środę 18 stycznia o godz. 16.00 różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza święta wotywna ku czci ogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała.
  4. Działający od 100 lat przy naszej Bazylice chór Cecyliański wyraża swoją wdzięczność za wszelkie ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę, a przeznaczone na działalność stowarzyszenia. Chórzyści kwestujący przy naszej Bazylice zebrali w sumie 1385 zł.
  5. Jednym z głównych zadań duszpasterskich w naszej Bazylice jest sakrament pojednania. Służymy w nim wszystkim wiernych w tygodniu od 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30, a w niedzielę podczas Mszy świętych. Mając na uwadze dobro spowiadających się wiernych jak i samych spowiedników, chcemy zakupić do Kaplicy Męki Pańskiej zamykany konfesjonał, który gwarantowałby wiernym swobodę w wyznawaniu grzechów i możliwość rozmowy z kapłanem. Koszt takiego konfesjonału to około 50 tys zł. Budowę konfesjonału można wesprzeć ofiarami do puszki ustawionej przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub też wpłatami na konto klasztorne z dopiskiem „konfesjonał”. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  6. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 16 stycznia wspomnienie świętych Berarda i towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich

We wtorek, 17 stycznia wspomnienie św. Antoniego, opata.

We czwartek, 19 stycznia wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

W piątek, 20 stycznia wspomnienie bł. Jana Chrzciciela Triquerie, męczennika.

W sobotę, 21 stycznia wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Dzień modlitw o kanonizację bł. Jakuba Strzemię.

Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl