dodano: 16.01.2021 w kategorii:

II Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2021 roku

           

  1. Od 18 do 25 stycznia obchodzony jest w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. WKrakowie centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa odbędzie się w niedzielę 24 stycznia o godzinie 15.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach przy ograniczonej liczbie wiernych, ale będzie można w nim uczestniczyć z pośrednictwem internetu. Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (J 15, 5-9).
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. We środę 20 stycznia o godz. 16.00 różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza św. wotywna ku czci ogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała w kaplicy Męki Pańskiej.
  4. W dniach 23-24 stycznia odbędą się rekolekcje on-line dla młodych mężczyzn rozeznających swoje powołanie – więcej informacji na stronie internetowej www.franciszek.pl
  5. Wojewoda Małopolski przekazuje informację, której całość jest umieszczona na stronie internetowej: „W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989. Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.
  6. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 19 stycznia wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, który mieszkał w naszym klasztorze w okresie kiedy był profesorem i rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

We czwartek, 21 stycznia wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Dzień modlitw o kanonizację bł. Jakuba Strzemię.

Pan niech Was obdarzy pokojem!   Franciszkanie                                                                                                                                                                                                                                            

 

                                                                                                                                                                                                                       

 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl