dodano: 10.12.2022 w kategorii:

III Niedziela Adwentu – Gaudete – 11 grudnia 2022 roku

  1. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu w dniu dzisiejszym Fundacja „Brat Słońce” rozprowadza sianko bożonarodzeniowe na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczona na akcję “Cuda pod dachem” wspierającą franciszkański ośrodek leczenia uzależnień San Damiano w Chęcinach. Zapraszamy również do odwiedzenia stoiska Fundacji na krużgankach.
  2. Również dzisiaj o godz. 14.30 Msza święta w języku hiszpańskim, od godz. 14.00 możliwość spowiedzi w tym języku. Po mszy zapraszamy do sali św. Maksymiliana i bł. Jakuba na latynoskie Boże Narodzenie.
  3. Roraty w dni powszednie o godz. 6.00 rano. Pan jest blisko!
  4. Od soboty, 17 grudnia w liturgii rozpoczyna się druga część Adwentu, która ma bezpośrednio przygotować nas do świętowania uroczystości Bożego Narodzenia.
  5. W przyszłą niedzielę 18 grudnia przypadają kwartalne Dróżki o Siedmiu Radościach Matki Bożej.  Po Mszy świętej o godzinie 16.30 procesja do siedmiu ołtarzy z rozważaniami. Rozważania będzie prowadził o. Andrzej Prugar OFMConv – opiekun Bractwa Matki Bożej Bolesnej.
  6. Bracia z Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów organizują w dniach od 24 do 26 grudnia „Żywą Szopkę”. Wydarzenie od przeszło trzydziestu lat gromadzi mieszkańców Krakowa oraz gości z całej Polski na wspólnym kolędowaniu wokół stajenki betlejemskiej z udziałem żywych zwierząt. By pomóc w organizacji tego spotkania, w przyszłą niedzielę bracia będą rozprowadzać kartki świąteczne przygotowane z tej okazji.
  7. Przedświąteczna spowiedź od niedzieli 18 grudnia do piątku 23 grudnia. W niedzielę spowiedź będzie podczas mszy, a w tygodniu w godzinach od 6.00 do 20.00. W dzień wigilii spowiedź od 6.00 do 14.00. Prosimy o nieodkładanie sakramentu pokuty na ostatnią chwilę przed świętami.
  8. W zakrystii Bazyliki są do nabycia świece CaritasuWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne.
  9. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 13 grudnia wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

W środę 14 grudnia, wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

Na radosny czas Adwentu, Pan niech Was obdarzy pokojem.  Franciszkanie                                                    

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl