dodano: 16.12.2023 w kategorii:

III Niedziela Adwentu – Gaudete – 17 grudnia 2023 roku

  1. Dziś trzecia niedziela Adwentu – Gaudete. W liturgii rozpoczyna się druga część Adwentu, która ma bezpośrednio przygotować nas do świętowania uroczystości Bożego Narodzenia.
  2. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu w dniu dzisiejszym przy naszej Bazylice Fundacja „Brat Słońce” rozprowadza sianko bożonarodzeniowe na stół wigilijny. Podczas akcji odbędzie się również kwesta na rzecz działań statutowych fundacji. Za każdy wyraz wsparcia serdecznie dziękujemy. 
  3. Również dziś po Mszy świętej o godzinie 16.30 zapraszamy na kwartalne Dróżki z rozważaniami siedmiu radości Matki Bożej. Procesję do siedmiu ołtarzy poprowadzi o.Andrzej Prugar OFMConv, opiekun Bractwa Matki Bożej Bolesnej.
  4. Od poniedziałku do soboty spowiedź w Bazylice od godz. 6.00 do 20.00. W niedzielę, 24 grudnia spowiadamy do godz. 14.00.
  5. W tym roku 24 grudnia – dzień Wigilii wypada w niedzielę. W tym dniu Msze święte będą sprawowane w naszej Bazylice tylko do południa. Nie będzie mszy popołudniowych i adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy MBB. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i pielęgnowania zwyczajów wigilijnych: wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Bożym Narodzeniu, łamania się opłatkiem, wzajemnym składaniu życzeń i wspólnym śpiewie kolęd.
  6. W Wigilijną noc zostaną odprawione dwie Pasterki: o godz. 21.30 i godz. 24.00. Msza Pasterska o północy zostanie odprawiona w intencji naszych przyjaciół i dobrodziejów, a będzie jej przewodniczył Ojciec Prowincjał Marian Gołąb OFMConv.
  7. W tym roku przeżywamy jubileusz 800-lecia zorganizowania przez św. Franciszka żłóbka w Greccio, z tej okazji Papież Franciszek udzielił odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami wszystkim osobom, które w dniach od 8 grudnia 2023 r. do 2 lutego 2024 r. nawiedzają kościół franciszkański i pomodlą się przed żłóbkiem. W naszej Bazylice już teraz można adorować żłóbek w Kaplicy Męki Pańskiej. Zachęcamy do skorzystania z łaski odpustu.
  8. W Wigilijny wieczór na placu przed Bazyliką klerycy naszego franciszkańskiego seminarium organizują „Żywą szopkę”. W Wigilię kolędowanie przy szopce rozpocznie się o godz. 22.30 z udziałem Metropolity Krakowskiego abpa. Marka Jędraszewskiego. W pierwszy dzień świąt kolędowanie przy szopce od 13.30 do 20.00, w drugi dzień świąt od godz. 13.30 do 19.00. Szczegółowy program jest zamieszczony na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
  9. W zakrystii Bazyliki są jeszcze do nabycia świece CaritasuWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki.

Na radosny czas Adwentu, Pan niech Was obdarzy pokojem.  Franciszkanie.                                                   

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl