dodano: 1.05.2022 w kategorii:

III Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2022 roku

  1. Dziś 1 maja, w naszej Bazylice rozpoczynamy nabożeństwa majowe odprawiane codziennie po Mszy świętej o godz. 16.30. Zapraszamy również na „Majówkę po godzinach”, czyli nabożeństwa majowe po Mszy świętej o godz. 19.00.
  2. We wtorek 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze święte będą odprawiane jak w dzień powszedni. Zachęcamy do modlitwy o pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie.
  3. 5 maja w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 19.00 Msza święta o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji powołanych.
  4. 6 maja pierwszy piątek miesiąca i spowiedź w Bazylice od godz. 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30.
  5. 7 maja pierwsza sobota miesiąca, po Mszy świętej o godz. 9.00 nabożeństwo pierwszosobotnie w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  6. W niedzielę 8 maja o godz. 14:30zostanie odprawiona w naszej Bazylice Msza święta w języku hiszpańskim. Od godz. 14:00 możliwość spowiedzi po hiszpańsku. Po Mszy świętej spotkanie w sali św. Maksymiliana. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
  7. Rekolekcje powołaniowe w naszym klasztorze odbędą się w dniach 6-8 maja. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej franciszek.pl
  8. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 2 maja wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek, 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski.

W środę, 4 maja święto św. Floriana, męczennika i patrona Krakowa.

We czwartek, 5 maja wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera,

W piątek, 6 maja święto świętych Apostołów, Filipa i Jakuba.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Niepokalanej i wstawiennictwa św. Józefa. Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie

 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl