dodano: 11.03.2023 w kategorii:

III Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2023 roku

  1. We środę, 15 marca o godz. 16.00 różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza święta o kanonizację męczenników o.Zbigniewa i o. Michała. Po zakończeniu mszy, modlitwy przy relikwiach męczenników w kaplicy Męki Pańskiej.
  2. W sobotę 18 marca nasz Bazylika stanie się kościołem stacyjnym. Od godz. 9.30 do 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Uroczysta Eucharystia sprawowana przez bpa Roberta Chrząszcza o godz. 16.30. Duchowość Liturgii stacyjnej koncentruje się wokół trzech elementów, dzięki którym można głębiej przeżyć Wielki Post. Uczestnicy „dnia stacyjnego” słuchają słowa Bożego, trwają na modlitwie, podejmują post, a w czasie celebracji Eucharystii składają ofiarę na potrzebujących. Ci, którzy pielgrzymują do kolejnych kościołów, przebywają również duchową drogę, która zbliża ich do głębszego przeżycia Paschy Pana.
  3. Za tydzień bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. Rozważania prowadzi o. Andrzej Prugar OFMConv. Po procesji spotkanie w Sali Włoskiej i możliwość zapisania się do Bractwa Matki Bożej Bolesnej. Nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali.
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 9.00 Msza święta w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego.
  5. W Wielkim Poście nie ma Mszy świętej w piątki o godz. 18.00.
  6. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa w kaplicy Męki Pańskiej. 

ogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia.

Pan niech Was obdarzy pokojem. Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl