dodano: 19.03.2022 w kategorii:

III Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 roku

  1. Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. Rozważania prowadzi o. Andrzej Prugar OFMConv. Po procesji spotkanie w Sali Włoskiej i możliwość zapisania się do Bractwa Matki Bożej Bolesnej. Nie ma dzisiaj nabożeństwa Gorzkich Żali.
  2. W poniedziałek, 21 marca modlimy się o kanonizację bł. Jakuba Strzemię.
  3. W piątek, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje wraz z warunkami wyłożone są na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczyste podjęcie zobowiązania w piątek po Mszy świętej o godz. 19.00.
  4. W tym dniu Papież Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W jedności z następcą św. Piotra w naszej Bazylice dokonamy tego aktu na zakończenie Mszy świętej o godz. 16.30.
  5. W sobotę 26 marca nasz Bazylika stanie się kościołem stacyjnym. Od godz. 9.30 do 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Uroczysta Eucharystia sprawowana przez bpa Janusza Mastalskiego o godz. 16.30. Zapraszamy.

Duchowość Liturgii stacyjnej koncentruje się wokół trzech elementów, dzięki którym można głębiej przeżyć Wielki Post. Uczestnicy „dnia stacyjnego” słuchają słowa Bożego, trwają na modlitwie, podejmują post, a w czasie celebracji Eucharystii składają ofiarę na potrzebujących. Ci, którzy pielgrzymują do kolejnych kościołów, przebywają również duchową drogę, która zbliża ich do głębszego przeżycia Paschy Pana.

  1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 9.00 Msza święta w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego.
  2. W Wielkim Poście nie ma Mszy świętej w piątki o godz. 18.00.
  3. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.
  4. Wspólnota Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej działająca przy naszej Bazylice zaprasza na kiermasz charytatywny, który odbędzie się w niedzielę 27 marca po Mszach świętych na placu przed Bazyliką. Podczas kiermaszu będzie można skosztować dobrej włoskiej kawy i domowych wypieków. Będzie też można nabyć wyroby z ceramiki oraz herbaty z różnych zakątków świata, a także wiele ciekawych upominków. Podczas kiermaszu będą zbierane pieniądze na wyjazd na coroczny zlot wspólnoty we Włoszech.

ogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl