dodano: 2.03.2024 w kategorii:

III Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024 roku

1. Gorzkie Żale dzisiaj, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 17.15.

2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 9.00 Msza święta w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nich Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego.

3. W Wielkim Poście nie ma Mszy świętej w piątki o godz. 18.00.

4. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.

5. W sobotę, 9 marca nasz Bazylika stanie się kościołem stacyjnym. Od godz. 9.30 do 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Uroczysta Eucharystia sprawowana przez ks. bpa Janusza Mastalskiego o godz. 16.30. Duchowość Liturgii stacyjnej koncentruje się wokół trzech elementów, dzięki którym można głębiej przeżyć Wielki Post. Uczestnicy „dnia stacyjnego” słuchają słowa Bożego, trwają na modlitwie, podejmują post, a w czasie celebracji Eucharystii składają ofiarę na potrzebujących. Ci, którzy pielgrzymują do kolejnych kościołów, przebywają również duchową drogę, która zbliża ich do głębszego przeżycia Paschy Pana. Msza święta będzie sprawowana w intencji kanonizacji bł. Anieli Salawy. Po mszy uczczenie relikwii i modlitwy w Kaplicy Męki Pańskiej.

6. W przyszłą niedzielę, 10 marca o godz. 14.30 w naszej Bazylice, zostanie odprawiona Msza święta w języku hiszpańskim. Od godz. 14.00 możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie do sali św. Maksymiliana.

7. Przez okres Wielkiego Postu w zakrystii można nabyć w preferencyjnej cenie album o Arcybractwie Męki Pańskiej autorstwa Pana Adama Bujaka. Album jest też rozprowadzany przez braci kleryków po nabożeństwach piątkowych.

8. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 4 marca – święto św.Kazimierza, królewicza 

Błogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia.

Pan niech Was obdarzy pokojem.

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl