dodano: 8.03.2021 w kategorii:

III Niedziela Wielkiego Postu – 7 marca 2021 roku

  1. Dzisiaj Gorzkie Żale, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 17.15.
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

W każdy piątek o godz. 9.00 Msza święta w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego.

Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.

W poniedziałek o godz. 6.30 Jutrznia czyli liturgiczna modlitwa psalmami.

  1. W Wielkim Poście w piątki nie ma Mszy świętej o godz. 18.00.
  2. W sobotę, 13 marca nasza Bazylika stanie się kościołem stacyjnym. Od godz. 9.30 do 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Uroczysta Eucharystia sprawowana przez abpa metropolitę Marka Jędraszewskiego o godz. 19.00.

Duchowość Liturgii stacyjnej koncentruje się wokół trzech elementów, dzięki którym można głębiej przeżyć Wielki Post. Uczestnicy „dnia stacyjnego” słuchają słowa Bożego, trwają na modlitwie, podejmują post, a w czasie celebracji Eucharystii składają ofiarę na potrzebujących. Ci, którzy pielgrzymują do kolejnych kościołów, przebywają również duchową drogę, która zbliża ich do głębszego przeżycia Paschy Pana.

  1. W następną niedzielę w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza święta w języku hiszpańskim o godz. 14.30. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. W związku z pandemią nie będzie spotkania po Mszy świętej.
  2. W przyszłą niedzielę w naszej Bazylice rozpoczniemy rekolekcje dla studentów, które potrwają przez trzy kolejne dni. Temat rekolekcji: „Wolność kocham i rozumiem” prowadzi o. Marian Michasiów, franciszkanin, gwardian klasztoru św. Antoniego w Krakowie. O godz. 19.00 Msza święta a po niej konferencja. Serdecznie zapraszamy!

Pan niech Was obdarzy pokojem!                                                                                           

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl