-
III Niedziela Zwykła została ustanowiona przez papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. Ten dzień w szczególny sposób przypomina nam, że Pismo Święte jest księgą Objawienia, dzięki której poznajemy Boga i Jego plan zbawienia. Jest sposobem komunikowania się z Bogiem, który do nas mówi, a także „lampą dla naszych stóp”, która pomaga nam podejmować lepsze decyzje w życiu i nie schodzić z właściwej drogi. Zachęcamy do codziennej lektury Biblii w naszych domach.
-
1 lutego, w pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 9.00 w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej odbędzie się nabożeństwo pierwszosobotnie.
-
Stowarzyszenie Chór Cecyliański oraz Franciszkanie serdecznie zapraszają w przyszłą niedzielę, 2 lutego 2025 r., na Tradycyjny Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 16.30.
Podczas koncertu wystąpią: światowej sławy sopranistka Elżbieta Towarnicka, Tomasz Ślusarczyk (organy), Chór Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie, oraz Chór Cecyliański. Całość zza pulpitu dyrygenckiego poprowadzi Tomasz Półtorak.
Podczas koncertu będzie prowadzona kwesta na cele statutowe stowarzyszenia. Z góry dziękujemy za przybycie i wszelkie datki. -
Za tydzień, w niedzielę 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również 29. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych.
-
Z kalendarza liturgicznego:
- Wtorek, 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
- Czwartek, 30 stycznia – wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.
- Piątek, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera