dodano: 20.01.2024 w kategorii:

III Niedziela Zwykła – Słowa Bożego – 21 stycznia 2024 roku

1. III niedziela zwykła została ustanowiona przez Papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. W tym dniu pochylamy się szczególnie nad Pismem Świętym i zachęcamy do jego codziennej lektury, szukając w nim odpowiedzi na nasze codziennego problemy.

2. We wtorek, 23 stycznia zapraszamy wszystkich studentów na Mszę świętą o godz. 19.00 podczas której będziemy się modlić o dobrą sesję egzaminacyjną przez wstawiennictwo św. Józefa z Kupertynu.

3. Działający od 100 lat przy naszej Bazylice chór Cecyliański wyraża swoją wdzięczność za wszelkie ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na działalność stowarzyszenia. Chórzyści kwestujący przy naszej Bazylice zebrali w sumie 1437 zł.

4. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu z racji jubileusz 800-lecia zorganizowania przez św. Franciszka żłóbka w Greccio. Z tej okazji Papież Franciszek udzielił odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami osobom, które nawiedzają kościół franciszkański i pomodlą się przed żłóbkiem. W naszej Bazylice można adorować żłóbek w Kaplicy Męki Pańskiej. Zachęcamy do skorzystania z łaski odpustu jeszcze tylko do 2 lutego 2024 r.

5. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1,5% wartości swojego podatku na działalność Organizacji Pożytku Publicznego. Klasztor i Bazylika św. Franciszka z Asyżu w Krakowie zostały wpisane na listę beneficjentów fundacji „Brat Słońce”. Pieniądze przekazane w tym roku na konto fundacji z dopiskiem „Kraków 10”, będą w dalszym ciagu przeznaczane na wsparcie działań konserwatorskich prowadzonych w naszej Bazylice. W październiku 2023 r. rozpoczęliśmy trzyletni projekt konserwacji drugiej części Bazyliki malowanej przez Tadeusza Popiela. Prace konserwatorskie są finansowane z pieniędzy Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków. Odpis 1,5% waszego podatku będzie przekazane właśnie na wkład własny. Podczas ubiegłorocznej akcji 1,5% udało się zebrać kwotę 3290 zł. Za okazaną pomoc i wsparcie serdecznie dziękujemy. Niezbędne dane znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z Bazyliki oraz na stronie internetowej i facebookowej Klasztoru i Bazyliki.

6. Z kalendarza liturgicznego:

W środę, 24 stycznia wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

We czwartek, 25 stycznia święto nawrócenia św. Pawła Apostoła.

W piątek, 26 stycznia wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl