dodano: 21.01.2023 w kategorii:

III Niedziela Zwykła, Słowa Bożego – 22 stycznia 2023 roku

  1. III niedziela zwykła została ustanowiona przez Papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. W tym dniu pochylamy się szczególnie nad Pismem Świętym i zachęcamy do jego codziennej lektury, szukając w nim odpowiedzi na nasze codziennego problemy.
  2. We wtorek, 24 stycznia zapraszamy wszystkich studentów na Mszę świętą o godz. 19.00 podczas której będziemy się modlić o dobrą sesję egzaminacyjną.
  3. W niedzielę, 29 stycznia Chóru “Psalmodia” Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie będzie śpiewał na Mszy świętej o godz. 16.30, a po mszy wraz z zaprzyjaźnionym chórem greckokatolickim zaprasza na koncert kolęd.
  4. Jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu chcemy zakupić do Kaplicy Męki Pańskiej zamykany konfesjonał, który gwarantowałby wiernym swobodę w wyznawaniu grzechów i możliwość rozmowy z kapłanem. Budowę konfesjonału można wesprzeć ofiarami do puszki ustawionej przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub wpłatami na konto klasztorne z dopiskiem „konfesjonał”. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  5. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1,5% wartości swojego podatku na działalność Organizacji Pożytku Publicznego. Klasztor i Bazylika św. Franciszka z Asyżu w Krakowie zostały wpisane na listę beneficjentów fundacji „Brat Słońce”. Pieniądze przekazane w tym roku na konto fundacji z dopiskiem Kraków 10”, będą w dalszym ciągu przeznaczane na wsparcie działań konserwatorskich prowadzonych w naszej Bazylice. W październiku 2022 r. zakończyliśmy realizacje projektu kompleksowej konserwacji części Bazyliki malowanej przez Stanisława Wyspiańskiego. W tym roku planujemy rozpoczęcie trzyletniego projektu konserwacji drugiej części Bazyliki malowanej przez Tadeusza Popiela. Prace konserwatorskie są finansowane z pieniędzy Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków. Jak zawsze w przypadku realizacji projektów tego typu potrzeby jest również wkład własny. Odpis 1,5% waszego podatku będzie przekazane właśnie na ten cel. Podczas ubiegłorocznej akcji 1% udało się zebrać kwotę 4715 zł. Za otwartość serc i zrozumienie serdecznie dziękujemy. Niezbędne dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z Bazyliki oraz na stronie internetowej i facebookowej Klasztoru i Bazyliki.
  6. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 24 stycznia wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę, 25 stycznia święto nawrócenia św. Pawła Apostoła.

We czwartek, 26 stycznia wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

W sobotę, 28 stycznia wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, zakonnika, prezbitera i doktora Kościoła.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl