dodano: 23.01.2022 w kategorii:

III Niedziela Zwykła – Słowa Bożego – 23 stycznia 2022 roku.

     1. III niedziela zwykła została ustanowiona przez Papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. W tym dniu pochylamy się szczególnie nad Pismem Świętym i zachęcamy do jego codziennej lektury, szukając w nim odpowiedzi na nasze codzienne problemy.

  1. Fundacja Dzieło pomocy o. Pio składa podziękowanie za możliwość kwestowania w Uroczystość Objawienia Pańskiego przy naszej Bazylice na rzecz osób ubogich i doświadczonych bezdomnością. Wolontariusze fundacji zebrali kwotę 1543,05 zł. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne: Bóg zapłać.
  2. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1 % wartości swojego podatku na działalność Organizacji Pożytku Publicznego. Odpis 1% podatku nie obciąża nas dodatkowo, ponieważ jest to podatek już odprowadzony do Urzędu Skarbowego, my wskazujemy jedynie jego przeznaczenie. Klasztor i Bazylika św. Franciszka z Asyżu w Krakowie zostały wpisane na listę beneficjentów fundacji „Brat Słońce” i można przekazywać na konto fundacji 1% podatku ze wskazaniem na wsparcie naszej Bazyliki i Klasztoru. Pieniądze przekazane w tym roku na konto fundacji z dopiskiem „Kraków 10″, będą w dalszym ciagu przeznaczane na wsparcie działań konserwatorskich prowadzonych w naszej Bazylice przy odnawianiu polichromii Stanisława Wyspiańskiego. W październiku 2020 r. rozpoczęliśmy projekt Kompleksowej konserwacja wnętrza Bazyliki ze szczególnym uwzględnieniem polichromii Stanisława Wyspiańskiego. Prace konserwatorskie są finansowane z pieniędzy Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków. Jak zawsze w przypadku realizacji projektów tego typu potrzeby jest również wkład własny. Są to duże koszty, dlatego odpisy 1% waszego podatku będzie przekazane właśnie na ten cel. Podczas ubiegłorocznej akcji udało się zebrać kwotę 4621,06 zł. Za otwartość serc i zrozumienie serdecznie dziękujemy. Niezbędne dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z Bazyliki oraz na stronie internetowej i facebookowej Klasztoru i Bazyliki.
  3. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 24 stycznia wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek, 25 stycznia święto nawrócenia św. Pawła Apostoła.

W środę, 26 stycznia wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

W piątek, 28 stycznia wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, zakonnika, prezbitera i doktora Kościoła

Pan niech Was obdarzy pokojem!    Franciszkanie

 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl