dodano: 17.12.2022 w kategorii:

IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2022 roku

  1. Dziś bracia z Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów będą rozprowadzać kartki świąteczne przygotowane, aby wesprzeć organizacje „Żywej Szopki”.
  2. Również dziś po Mszy świętej o godzinie 16.30 zapraszamy na kwartalne Dróżki z rozważaniami siedmiu radości Matki Bożej. Procesję do siedmiu ołtarzy poprowadzi Andrzej Prugar OFMConv opiekun Bractwa Matki Bożej Bolesnej.
  3. Od poniedziałku do piątku spowiedź w Bazylice od godz. 6.00 do 20.00. W sobotę, 24 grudnia spowiedź do godz. 14.00.
  4. Zapraszamy na Roraty o godz. 6.00 do piątku włącznie.
  5. Sobota, 24 grudnia jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym dniu nie ma popołudniowych Mszy świętych i adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.  Zadbajmy w tym dniu o zachowanie tradycji Wigilijnych. Zachęcamy do zachowania postu, zaś przed wieczerzą Wigilijną pamiętajmy o wspólnej modlitwie, czytaniu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, łamaniu się opłatkiem, wzajemnym składaniu życzeń i wspólnym śpiewie kolęd.
  6. Podobnie, jak w ubiegłym roku w Wigilię zostaną odprawione dwie Pasterki: o godz. 21.30 i godz. 24.00. Msza Pasterska o północy zostanie odprawiona w intencji naszych przyjaciół i dobrodziejów, a będzie jej przewodniczył Ojciec Prowincjał Marian Gołąb OFMConv.
  7. W święta Bożego Narodzenia na placu przed Bazyliką klerycy naszego franciszkańskiego seminarium już po raz 30. organizują „Żywą szopkę”. W Wigilię kolędowanie przy szopce rozpocznie się o godz. 22.30 z udziałem Metropolity Krakowskiego abpa. Marka Jędraszewskiego. W pierwszy i drugi dzień świąt kolędowanie przy szopce od godz. 14.00 do 19.00. Szczegółowy program jest zamieszczony na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
  8. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia po Mszy świętej o godzinie 12.00 Chór Cecyliański zaprasza na krótki koncert kolęd z udziałem wybitnej sopranistki Pani Elżbiety Towarnickiej.
  9. W zakrystii Bazyliki są jeszcze do nabycia świece CaritasuWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki.

                Na radosny czas ostatnich godzin Adwentu Pan niech Was obdarzy pokojem.  Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl