dodano: 23.12.2023 w kategorii:

IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023 roku

  1. Dzisiejsza niedziela, 24 grudnia jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżycia wieczoru wigilijnego i pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Bożym Narodzeniu, łamania się opłatkiem, składaniu życzeń i wspólnym śpiewie kolęd.
  2. Dzisiaj nie ma popołudniowych Mszy świętych i adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Spowiedź do godziny 14.00.
  3. W Wigilijną noc zostaną odprawione dwie Pasterki: o godz. 21.30 i godz. 24.00. Msza Pasterska o północy zostanie odprawiona w intencji naszych przyjaciół i dobrodziejów, a będzie jej przewodniczył Ojciec Prowincjał Marian Gołąb OFMConv.
  4. W Wigilijny wieczór na placu przed Bazyliką klerycy naszego franciszkańskiego seminarium organizują „Żywą szopkę”. W Wigilię kolędowanie przy szopce rozpocznie się o godz. 22.30 z udziałem Metropolity Krakowskiego abpa. Marka Jędraszewskiego. W pierwszy dzień świąt kolędowanie przy szopce od 13.30 do 20.00, w drugi dzień świąt od godz. 13.30 do 19.00. Szczegółowy program jest zamieszczony na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
  5. W Boże Narodzenie i w Święto św. Szczepana porządek Mszy świętych niedzielny. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia po Mszy świętej o godzinie 12.00 Chór Cecyliański zaprasza na krótki koncert kolęd z udziałem wybitnej sopranistki Pani Elżbiety Towarnickiej. W drugi dzień świąt nie będzie mszy w języku włoskim.
  6. W tym roku przeżywamy jubileusz 800-lecia zorganizowania przez św. Franciszka żłóbka w Greccio, z tej okazji Papież Franciszek udzielił odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami wszystkim osobom, które w dniach od 8 grudnia 2023 r. do 2 lutego 2024 r. nawiedzają kościół franciszkański i pomodlą się przed żłóbkiem. W naszej Bazylice można adorować żłóbek w Kaplicy Męki Pańskiej. Zachęcamy do skorzystania z łaski odpustu.
  7. W przyszłą niedzielą, 31 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy małżeństwa na Mszę świętą o godz. 12.00, podczas której zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie i zostanie udzielone ogosławieństwo małżeństwom i rodzinom. Intencję tej Mszy świętej ofiarowujemy za pary, które zawarły sakrament małżeństwa w naszej Bazylice w mijającym roku, a było takich par 20.
  8. Najbliższa niedziela to równocześnie ostatni dzień Roku Pańskiego 2023, o godz. 16.30 Msza święta na zakończenie Starego Roku, a po niej eucharystyczne nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne. O godz. 24.00 Msza święta na rozpoczęcie Nowego Roku, tradycja, którą zapoczątkował św. Jan Paweł II jeszcze jako metropolita krakowski. Eucharystii tej przewodniczyć będzie nasz ordynariusz ks. abp Marek Jędraszewski. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do rozpoczęcia Nowego Roku modlitwą.

Na ostatnie godziny przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia Pan niech Was obdarzy pokojem.  Franciszkanie

 

 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl