dodano: 27.04.2023 w kategorii:

IV Niedziela Wielkanocna – 30 kwietnia 2023 roku

  1. Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy w Kościele Tydzień modlitw o powołania zakonne i kapłańskie. W naszej Bazylice modlimy się szczególnie o powołania do Zakonu Franciszkańskiego.
  2. Dzisiaj od godz. 15.00 do 16.30 Ewangelizacja na placu przed Bazyliką prowadzona przez wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej. W trakcie jej trwania będą świadectwa, wspólne śpiewy i katecheza. Zapraszamy do udziału.
  3. W poniedziałek 1 maja, w naszej Bazylice rozpoczynamy nabożeństwa majowe odprawiane codziennie po Mszy świętej o godz. 16.30.
  4. W środę 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze święte będą odprawiane jak w dzień powszedni.
  5. 4 maja w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 19.00 Msza święta o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji powołanych.
  6. 5 maja pierwszy piątek miesiąca i spowiedź w Bazylice od godz. 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30.
  7. 6 maja pierwsza sobota miesiąca, po Mszy świętej o godz. 9.00 nabożeństwo pierwszosobotnie w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  8. Bracia z Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań dziękują za ofiary jakie złożyliście w ubiegłą niedzielę. Kwota 872 zł 62 grosze oraz 5 euro wspomoże ich działania adresowane do ludzi młodych. 
  9. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 2 maja wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę, 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski.

W czwartek, 4 maja święto św. Floriana, męczennika i patrona Krakowa.

W piątek, 5 maja wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera,

W sobotę, 6 maja święto świętych Apostołów, Filipa i Jakuba.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Niepokalanej i wstawiennictwa św. Józefa. Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl