dodano: 23.04.2021 w kategorii:

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza – 25 kwietnia 2021 roku

  1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy w Kościele Tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zachęcamy wszystkich do szczególnej modlitwy w intencji nowych powołań. Zapraszamy także do odwiedzenia strony internetowej poświęconej tematyce powołaniowej franciszek.pl Chcemy także podziękować wszystkim tym, którzy pamiętają o tej intencji w swoich codziennych modlitwach.
  2. Dziś 25 kwietnia – święto św. Marka Ewangelisty – pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Arcybiskupie Marku Jędraszewskim.
  3. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Po mszy o godz. 9.00 w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie po Mszy świętej o godz. 16.30.
  4. W kwietniu kończy się okres rozliczania podatku od osób indywidualnych. Naszym przyjaciołom, gościom i sympatykom przypominamy o możliwości przeznaczenia 1% wartości swojego podatku na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji „Brat słońce” z dopiskiem Kraków 10”, będą w tym roku przeznaczane na wsparcie działań konserwatorskich przy odnawianiu polichromii Stanisława Wyspiańskiego w naszej Bazylice. Dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach oraz na stronie internetowej i facebookowej naszego Klasztoru.
  5. Przy tej okazji wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy modlą się z nami tutaj w Bazylice i za pośrednictwem transmisji internetowych. Szczególnie dziękujemy, że wspieracie nas duchowo i materialnie. Wszystkim naszym przyjaciołom i sympatykom składamy serdeczne: Bóg zapłać.
  6. Z kalendarza liturgicznego:

We czwartek, 29 kwietnia święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i  doktora Kościoła,  patronki Europy.

W sobotę, 1 maja wspomnienie św. Józefa rzemieślnika.

Radość płynąca ze Zmartwychwstania Chrystusa niech napełnia Was ufnością, że Jego miłosierdzie jest większe od każdej ludzkiej słabości. Pan niech Was obdarzy pokojem!                                                                                                  Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl