dodano: 7.05.2022 w kategorii:

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza – 8 maja 2022 roku

  1. Dziś w Krakowie przypadają główne uroczystości św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. O godz. 9.00 z Katedry na Wawelu wyruszy uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski na Skałkę, o godz. 10.00 rozpocznie się Msza święta, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Jan Romeo Pawłowski, sekretarz ds. Przedstawicielstw Papieskich w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.
  2. Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy w Kościele Tydzień modlitw o powołania zakonne i kapłańskie. W naszej Bazylice modlimy się szczególnie o powołania do Zakonu Franciszkańskiego.
  3. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy świętej o godz. 16.30. Po mszy o godz. 19.00 zapraszamy na „Majówkę po godzinach”.
  4. W poniedziałek, 9 maja o godz. 16.30 Msza święta o kanonizację bł. Anieli Salawy.
  5. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zaprasza w piątek 13 maja na ,,Różaniec 12h’’. Rozpoczęcie w Bazylice Mszą świętą o godzinie 19:00, po której nastąpi całonocna modlitwa różańcowa w Sali Włoskiej. Modlitwa zakończy się Mszą świętą o godz. 7.00 rano w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  6. Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Bazyliki św. Franciszka z Asyżu w Krakowie. Zakończył się czas rozliczenia podatkowego za 2021 r. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% swojego podatku na ratowanie polichromii Stanisława Wyspiańskiego. Pomimo, iż akcja przekazania 1% podatku została zakończona, nie kończy się nasza pracy przy renowacji polichromii. Nadal możecie wpłacać na ten cel ofiary na nasze konto, zasilą one wkład własny Klasztoru w prace renowacyjne polichromii, obrazów, epitafiów, stalli oraz wymianę instalacji elektrycznej i nagłośnieniowej w prezbiterium naszej Bazyliki. Ofiary prosimy wpłacać na konta podane na naszej stronie internetowej z dopiskiem „Ratujmy Wyspiańskiego”.
  7. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 9 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

We czwartek, 12 maja wspomnienie św. Leopolda Mandicia, prezbitera i zakonnika, patrona spowiedników.

W piątek, 13 maja wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Rocznica objawień, które odegrały ważną rolę w dziejach Kościoła. Maryja przekazała trojgu dzieciom z Fatimy Boże wezwanie do pokuty, nawrócenia, a zarazem ostrzegała przed skutkami trwania ludzkości w grzechach. 

W sobotę, 14 maja święto św. Macieja Apostoła.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl