dodano: 8.03.2024 w kategorii:

IV Niedziela Wielkiego Postu- Laetare – 10 marca 2024 roku

1. Dziś o godz. 14.30 zostanie odprawiona Msza święta w języku hiszpańskim. Od godz. 14.00 możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie do sali św. Maksymiliana.

2. W przyszłą niedzielę, 17 marca w naszej Bazylice rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla ogółu wiernych. Kazania rekolekcyjne o Całunie Turyńskim w niedzielę na mszach o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.00 i 16.30; w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 16.30. Rekolekcje poprowadzi o. Marek Augustyn OFMConv z klasztoru w Rychwałdzie.

3. Również w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. Rozważania prowadzi o. Andrzej Prugar OFMConv. Po procesji spotkanie w Sali Włoskiej i możliwość zapisania się do Bractwa Matki Bożej Bolesnej. W związku z tym nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali.

4. We czwartek o godz. 16.30 Msza święta dla wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Po mszy spotkanie w sali Włoskiej.

5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15. W każdy piątek o godz. 9.00 Msza święte w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.

6. W Wielkim Poście nie ma Mszy świętych w piątki o godz. 18.00.

7. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.

8. Przez okres Wielkiego Postu w zakrystii można nabyć w preferencyjnej cenie album o Arcybractwie Męki Pańskiej autorstwa Pana Adama Bujaka. Album jest też rozprowadzany przez braci kleryków po nabożeństwach piątkowych.

9. Naszym przyjaciołom, gościom i sympatykom przypominamy o możliwości przeznaczenia 1,5 % wartości swojego podatku na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji „Brat słońce” z dopiskiem „Kraków 10”, będą przeznaczane w tym roku na wsparcie działań konserwatorskich przy odnawianiu drugiej części Bazyliki. Dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach w Bazylice oraz na stronie internetowej i faceebookowej naszego Klasztoru.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl