dodano: 13.03.2021 w kategorii:

IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare – 14 marca 2021 roku

 

  1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana w liturgii Laetare – „Cieszcie się”. Wyraża ona naszą radość z bliskiego zbawienia, które wysłużył nam na krzyżu Jezus Chrystus. O 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale.
  2. Dziś wieczorem rozpoczynamy w naszej Bazylice rekolekcje dla studentów, które potrwają przez trzy kolejne dni. Temat rekolekcji: Wolność kocham i rozumiemprowadzi o. Marian Michasiów, gwardian klasztoru św. Antoniego w Krakowie. O godz. 19.00 Msza święta, po niej konferencja. Serdecznie zapraszamy!
  3. Mszą świętą w przyszłą niedzielę, 21 marca w naszej Bazylice rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla wszystkich wiernych zatytułowaneWielka tajemnica wiary. Prowadzić je będzie o. Piotr Cuber. W poniedziałek, wtorek i środę kazania rekolekcyjne w czasie Mszy św. o godz. 9.00 i 16.30.
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

W każdy piątek o godz. 9.00 Msza św. w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i uczczenie relikwii Krzyża Świętego.

Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.

W poniedziałek o godz. 6.30 Jutrznia czyli liturgiczna modlitwa psalmami.

  1. Za tydzień bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. Rozważania prowadzi o. Łukasz Mężyk OFMConv. Po procesji spotkanie w Sali Włoskiej i możliwość zapisania się do Bractwa Matki Bożej Bolesnej. Nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali.
  2. W Wielkim Poście w piątki nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
  3. Bracia z Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań organizują rekolekcje online dla młodych mężczyzn rozeznających swoje powołanie. Rekolekcje odbędą się w dniach 19-21 marca. Szczegóły na stronie internetowej franciszek.pl
  4. Naszym przyjaciołom, gościom i sympatykom przypominamy o możliwości przeznaczenia 1% wartości swojego podatku na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji „Brat słońce” z dopiskiem Kraków 10”, będą przeznaczane w tym roku na wsparcie działań konserwatorskich przy odnawianiu polichromii Stanisława Wyspiańskiego. Dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach w Bazylice oraz na stronie internetowej i facebookowej naszego Klasztoru.
  5. Kalendarz liturgiczny:

W piątek, 19 marca uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego.

 

Pan niech Was obdarzy pokojem!    Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl