dodano: 18.03.2023 w kategorii:

IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare – 19 marca 2023 roku

  1. Dzisiaj bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. Rozważania prowadzi o. Andrzej Prugar OFMConv. Po procesji spotkanie w Sali Włoskiej i możliwość zapisania się do Bractwa Matki Bożej Bolesnej. Nie ma dzisiaj nabożeństwa Gorzkich Żali.
  2. W poniedziałek, 20 marca przeniesiona z dzisiejszej niedzieli uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego. W tym dniu na Mszy świętej o godz. 11.00 bp Edward Kawa udzieli święceń diakonatu trzem współbraciom z naszego seminarium. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  3. W sobotę, 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje wraz z warunkami wyłożone są na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczyste podjęcie zobowiązania w sobotę po Mszy świętej o godz. 9.00 i 16.30.
  4. W przyszłą niedzielę, 26 marca w naszej Bazylice rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla ogółu wiernych. Kazania rekolekcyjne w niedzielę na mszach o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.00 i 16.30; w poniedziałek, wtorek, środę o godz. 9.00 i 16.30. Rekolekcje poprowadzi o. Tomasz Tlałka OSPPE.
  5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15. W każdy piątek o godz. 9.00 Msza święte w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.
  6. W Wielkim Poście nie ma Mszy świętych w piątki o godz. 18.00.
  7. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.
  8. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza nas do wspólnego czuwania w obronie Jana Pawła II: „Wdzięczni za każde okazane w tych dniach świadectwo wielkości św. Jana Pawła II zapraszamy, aby dać wyraz naszej wiernej miłości wobec Niego w rocznicę Jego śmierci 2 kwietnia br. pod Oknem Papieskim w Krakowie podczas tradycyjnego czuwania, które rozpocznie się o godz. 20.00”.
  9. Naszym przyjaciołom, gościom i sympatykom przypominamy o możliwości przeznaczenia 1,5 % wartości swojego podatku na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji „Brat słońce” z dopiskiem Kraków 10”, będą przeznaczane w tym roku na wsparcie działań konserwatorskich przy odnawianiu drugiej części Bazyliki. Dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach w Bazylice oraz na stronie internetowej i facebookowej naszego Klasztoru.

Comunità Maria – Wspólnota Odnowy Charyzmatycznej działająca przy naszej Bazylice zaprasza na kiermasz charytatywny, który odbędzie się w niedzielę 26 marca po Mszach świętych na placu przed Bazyliką. Podczas kiermaszu będą zbierane pieniądze na wyjazd na coroczny zlot wspólnoty we Włoszech.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl