dodano: 26.03.2022 w kategorii:

IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare – 27 marca 2022 roku.

  1. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, Wspólnota Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej działająca przy naszej Bazylice zaprasza dziś na kiermasz charytatywny na placu przed Bazyliką. Podczas kiermaszu będą zbierane pieniądze na wyjazd na coroczny zlot wspólnoty we Włoszech.
  2. W przyszłą niedzielę, 3 kwietnia w naszej Bazylice rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla ogółu wiernych. Kazania rekolekcyjne w niedzielę na mszach o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.00 i 16.30: w poniedziałek, wtorek, środę o godz. 9.00 i 16.30. Rekolekcje poprowadzi ks. Jacek Pędziwiatr z Bielska Białej. W tym samym czasie ks. Jacek poprowadzi również rekolekcje dla studentów i młodzieży pracującej. Nauki na mszach o godz. 19.00, po nich konferencja w Auli bł. Jakuba. Szczegóły na plakatach i w internecie.
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15. W każdy piątek o godz. 9.00 Msza święte w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i uczczenie relikwii Krzyża Świętego.
  4. W Wielkim Poście nie ma Mszy świętych w piątki o godz. 18.00.
  5. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.
  6. We środę, 30 marca arcybiskup metropolita krakowski Marek Jędraszewski poprowadzi Akademicką Drogę Krzyżową ulicami Krakowa. Nabożeństwo rozpocznie się przed kolegiatą św. Anny o godz. 20.30, a zakończy się ok. godz. 22.00 na Placu Franciszkańskim pod „Oknem Papieskim”. Zapraszają duszpasterze i studenci krakowskich duszpasterstw akademickich.
  7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiadamy od 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30. W pierwszą sobotę po mszy o godz. 9.00 nabożeństwo w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  8. Naszym przyjaciołom, gościom i sympatykom przypominamy o możliwości przeznaczenia 1% wartości swojego podatku na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji „Brat słońce” z dopiskiem Kraków 10”, będą przeznaczane w tym roku na wsparcie działań konserwatorskich przy odnawianiu polichromii Stanisława Wyspiańskiego. Dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach w Bazylice oraz na stronie internetowej i facebookowej naszego Klasztoru.

ogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia.

Pan niech Was obdarzy pokojem.  Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl