dodano: 26.01.2024 w kategorii:

IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2024 roku

1. W piątek 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego tradycyjnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również 28. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na wsparcie zakonów klauzurowych.

2. Chór Cecyliański zaprasza w tym dniu po Mszy Świętej o godzinie 19.00 na Tradycyjny Koncert Kolęd i Pastorałek. Wraz z chórem wystąpi światowej sławy sopranistka Pani Elżbieta Towarnicka sopran, Irena Czubek-Davidson harfa, Marek Półtorak bas, akompaniować chórowi na organach będzie Tomasz Ślusarczyk, a za pulpitem dyrygenckim stanie Tomasz Półtorak. Podczas koncertu wolontariusze z Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza w Nowej Hucie przeprowadzą kwestę przeznaczoną w całości na rzecz swoich podopiecznych.

3. 1 lutego, w pierwszy czwartek miesiąca, na Mszy świętej o godz. 19.00 modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

4. 2 lutego pierwszy piątek miesiąca i spowiedź w Bazylice od godz. 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30.

5. 3 lutego pierwsza sobota miesiąca, po Mszy świętej o godz. 9.00 w Kaplicy MB Bolesnej nabożeństwo pierwszosobotnie.

6. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 30 stycznia wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.

W środę, 31 stycznia wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

W piątek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego.

W sobotę, 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszach świętych o godz. 9.00 i 16.30 błogosławieństwo za jego przyczyną o uzdrowienie z chorób gardła oraz poświęcenie jabłek.

Pan niech Was obdarzy pokojem! Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl