dodano: 28.01.2023 w kategorii:

IV Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2023 roku.

  1. We czwartek 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego tradycyjnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na wsparcie zakonów klauzurowych.
  2. Chór Cecyliański zaprasza na Tradycyjny Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 2 lutego po Mszy Świętej o godzinie 19.00. Wraz z chórem wystąpi światowej sławy sopranistka Pani Elżbieta Towarnicka, akompaniować chórowi na organach będzie Tomasz Ślusarczyk, a za pulpitem dyrygenckim stanie Tomasz Półtorak. Podczas koncertu wolontariusze z Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza w Nowej Hucie przeprowadzą kwestę przeznaczoną w całości na rzecz swoich podopiecznych.
  3. Chór Cecyliański, który w tym roku obchodzi Jubileusz 100-lecia swojego istnienia, zaprasza wszystkich mężczyzn kochających śpiew do zasilenia szeregów chóru. Próby odbywają się w piątki o godz. 17.00. Informacji udzielamy również po niedzielnych Mszach Świętych o 12.00.
  4. 2 lutego, w pierwszy czwartek miesiąca, na Mszy świętej o godz. 19.00 modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  5. 3 lutego pierwszy piątek miesiąca i spowiedź w Bazylice od godz. 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30.
  6. 4 lutego pierwsza sobota miesiąca, po Mszy świętej o godz. 9.00 w Kaplicy MB Bolesnej nabożeństwo pierwszosobotnie.
  7. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 30 stycznia wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.

We wtorek, 31 stycznia wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

We czwartek, 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego.

W piątek, 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszach świętych o godz. 9.00 i 16.30 błogosławieństwo za jego przyczyną o uzdrowienie z chorób gardła oraz poświęcenie jabłek.

Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl