dodano: 6.01.2024 w kategorii:

Niedziela Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2024 roku

  1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia w Kościele.
  2. We wtorek, 9 stycznia, o godz. 16.30 Msza święta w intencji kanonizacji bł. Anieli Salawy, a po Mszy świętej uczczenie jej relikwii i modlitwy w Kaplicy Męki Pańskiej.
  3. Wyższe Seminarium Duchowne Franciszkanów i Instytut Studiów Franciszkańskich w Krakowie zapraszają na XX sesję kolbiańską zatytułowaną „Patrz na Ukrzyżowanego”, która odbędzie się w sobotę, 13 stycznia o godz. 9.00 w Auli bł. Jakuba. Tematyka sesji nawiązuje do jubileuszu 800. lecia otrzymania stygmatów przez św. Franciszka z Asyżu. Szczegóły na plakatach.
  4. W niedzielę, 14 stycznia Stowarzyszenie Chór Cecyliański działający przy Bazylice po Mszach Świętych będzie prowadziło kwestę na cele statutowe – działalność koncertową, z góry dziękujemy za wszelkie datki.
  5. W następną niedzielę Msza święta po hiszpańsku o godz. 14.30. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy świętej spotkanie dla chętnych w Sali św. Maksymiliana.
  6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.30 Msza święta w intencji Rycerstwa Niepokalanej. Po mszy spotkanie opłatkowe wspólnot Rycerstwa Niepokalanej działających przy naszej Bazylice.
  7. Wspólnota Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej wraz ze swoim duszpasterzem o. Piotrem Gryźcem zapraszają na seminarium Nowego Życia, które rozpocznie się w czwartek 25 stycznia 2024 o godz. 19:00 w Auli bł. Jakuba. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą doświadczyć odnowy swojego życia przez doświadczenie Bożej obecności. Szczegóły na plakatach, na stronie facebook wspólnoty oraz na stronie Bazyliki.
  8. Z kalendarza liturgicznego:

W piątek, 12 stycznia wspomnienie św. Bernarda z Corleone, zakonnika.

W sobotę, 13 stycznia wspomnienie św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła.

Pan niech Was obdarzy pokojem! Franciszkanie                                                                                                                                                                                                                                    

                                                                                                                               

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl