dodano: 19.04.2020 w kategorii:

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19 kwietnia 2020 r.

 1. Bazylika pozostaje Wejście do świątyni tylko od strony Plant. Wszystkie Msze św. są sprawowane według zwykłego porządku. Jednakże zgodnie z dekretem ks. abpa apelujemy do wiernych, aby w tych dniach pozostali w domach.
 2. Dzisiaj w Bazylice podczas Mszy św. i spowiedzi jednorazowo nie może przebywać więcej niż 5 osób oprócz kapłanów i sprawujących posługę. Prosimy o przestrzeganie tej zasady.
 3. Od poniedziałku, 20 kwietnia w Bazylice jednorazowo będzie mogło przebywać 86 osób, w tym w nawie głównej i transeptach 55 osób, w kaplicy Matki Bożej 11 osób i w kaplicy Męki Pańskiej 20 osób.
 4. W kolejkach do spowiedzi, w czasie i po liturgii należy zachować bezpieczną odległość co najmniej dwóch metrów.
 5. Zachęcamy do udziału w Liturgii poprzez transmisje internetowe, które odbywać się będą poprzez kanał YouTube strony pl oraz media społecznościowe klasztoru i seminarium.
 6. W dniu Święta Miłosierdzia Bożego zachęcamy do odmówienia w rodzinach Koronki do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj o godz. 15.00 będzie transmitowane nabożeństwo z kaplicy seminaryjnej naszego Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów.
 7. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Prośmy o miłosierdzie dla nas i całego świata.
 8. Wyrażamy wdzięczność wszystkim naszym Przyjaciołom, Dobrodziejom i Ofiarodawcom. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy modlicie się z nami za pośrednictwem transmisji internetowych. Szczególnie dziękujemy, że wspieracie nas duchowo i materialnie. Z całego serca wraz z pamięcią modlitewną mówimy wszystkim: Bóg zapłać.
 9. Z kalendarza liturgicznego:
  -W czwartek, 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  -W piątek, 24 kwietnia  wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika.
  W sobotę, 25 kwietnia święto św. Marka, Ewangelisty.

 

Radość płynąca ze Zmartwychwstania Chrystusa niech napełnia Was ufnością, że Jego miłosierdzie jest większe od każdej ludzkiej słabości i od wszystkich niebezpieczeństw dla duszy i ciała. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl