dodano: 27.03.2021 w kategorii:

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 28 marca 2021 roku

 1. Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy świętej poświęcenie palm. O godz. 17.15 Gorzkie Żale.
 2. Droga Krzyżowa w poniedziałek i wtorek o godz. 17.10.
 3. W poniedziałek o godz. 6.30 Jutrznia czyli liturgiczna modlitwa psalmami.
 4. Od dzisiaj do Wielkiej Środy spowiedź od godz. 6.00 do godz. 20.00. W Wielki Czwartek spowiedź do godz. 15.00. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę do godz. 17.00.
 5. W Wielki Tydzień wchodzimy w podwyższonym reżimie sanitarnym zarządzonym w całym kraju z powodu pandemii. Obowiązują nowe limity wiernych w kościele. W naszej Bazylice (włączając krużganki) może przebywać jednocześnie (oprócz kapłanów i asysty liturgicznej) 109 osó Bardzo prosimy o przestrzeganie wyznaczonych limitów, zachowanie odstępów w ławkach i podczas przystępowania do komunii oraz o zasłanianie ust i nosa. Wejście do Bazyliki tylko od strony Plant.
 6. Liturgie Triduum Paschalnego będą sprawowane:
 • W Wielki Czwartek dwie Msze święte Wieczerzy Pańskiej o godz. 16.00 i 18.00. Po ostatniej mszy adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00.
 • W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie do godz. 22.00.
 • W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w godz. od 10.00 do 17.00 przed Bazyliką. (Osoby które nie będą mogły uczestniczyć w poświęceniu pokarmów, mogą pobłogosławić pokarmy w domu przed śniadaniem Wielkanocnym. Wzór modlitwy na naszej stronie internetowej).
 • Msza święta Wigilii Paschalnej i Procesja Rezurekcyjna o 21.00. Na liturgię przynosimy ze sobą świece.
 • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte jak w każdą niedzielę.
 • Zachęcamy do udziału w Liturgii poprzez transmisje internetowe na kanale YouTube na strony franciszkanie.pl oraz przez media społecznościowe klasztoru i seminarium.
 • W związku z wprowadzonymi ograniczeniami liczby wiernych w kościołach, na Triduum Paschalne wprowadzamy zapisy osób pragnących wziąć udział w liturgii w danym dniu. Zapisy dziś po każdej Mszy świętej w zakrystii. Jednocześnie informujemy, że nikt kto nie zapisze się wcześniej na listę uczestników liturgii na dany dzień, nie będzie mógł wziąć w niej udziału.
 1. Przypominamy, że w Wielki Piątek zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, do której zobowiązani są wszyscy powyżej 14. roku życia i post ścisły czyli tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Do postu ścisłego zobowiązane są osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.

Wszystkich zachęcamy do modlitwy oraz duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. Módlmy się o zdrowie dla chorych, osób które się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Niech wam towarzyszą w tym trudnym czasie: prawdziwa wiara, niezachwiana nadzieja i doskonała miłość.                   

   Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl