dodano: 5.04.2020 w kategorii:

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 5 kwietnia 2020 r.

Zgodnie z najnowszymi zarządzeniami we Mszach św. w Święta Wielkanocne może wziąć tylko 5 osób.

 1. Bazylika pozostaje Wejście do świątyni tylko od strony Plant. Wszystkie Msze św. są sprawowane w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej według zwykłego porządku do Wielkiej Środy. Jednakże zgodnie z dekretem ks. abpa apelujemy do wiernych, aby w tych dniach pozostali w domach.
 2. Od dzisiaj do Wielkiej Środy całodzienna spowiedź od godz. 6.00 do godz. 19.45. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę spowiedź do godz. 17.00. Zachęcamy jednak do odłożenia spowiedzi wielkanocnej na późniejszy, bezpieczny czas.
 3. W tym tygodniu nie ma adoracji eucharystycznej w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
 4. Triduum Paschalne ze względu na ograniczenia administracyjne oraz liczebność naszej wspólnoty klasztornej i seminaryjnej będzie sprawowane bez udziału wiernych świeckich. Zachęcamy do udziału w Liturgii poprzez transmisje internetowe, które odbywać się będą poprzez kanał YouTube strony pl oraz media społecznościowe klasztoru i seminarium.
 5. Liturgie będą sprawowane według następującego porządku:
  -w Wielki Czwartek o godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej
  w Wielki Piątek o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej
  -w Wielką Sobotę o godz. 21.00 Msza Święta Wigilii Paschalnej.
 1. Nie będzie poświęcenia pokarmów. Zachęcamy do błogosławienia pokarmów w ramach liturgii domowej, podczas śniadania wielkanocnego, którego może dokonać ojciec, matka bądź inny członek rodziny. Stosowny formularz dostępny jest na stronie franciszkanie.pl.
 2. Przypominamy, że w Wielki Piątek zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, do której zobowiązani są wszyscy powyżej 14. roku życia i post ścisły czyli tylko jeden posiłek do syta i  dwa mniejsze. Do postu ścisłego zobowiązane są osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.
 3. W świątyni podczas Mszy św. czy spowiedzi jednorazowo nie może przebywać więcej niż 5 osób oprócz kapłanów i sprawujących posługę.
 4. W kolejkach do spowiedzi, w czasie i po liturgii należy zachować bezpieczną odległość co najmniej dwóch metrów.
 5. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. jak w każdą niedzielę oraz dodatkowa Msza św. o godz. 14.00.
 6. Penitencjaria Apostolska udzieliła specjalnych odpustów wiernym zarażonym koronawirusem, a także pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim tym, którzy w jakimkolwiek charakterze, także poprzez modlitwę, opiekują się nimi.

 

Zachęcamy do osobistej i rodzinnej modlitwy oraz do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Niech wam towarzyszą w tym trudnym czasie paschalne: prawdziwa wiara, niezachwiana nadzieja i doskonała miłość.

Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl