dodano: 29.12.2023 w kategorii:

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 31 grudnia 2023 roku

  1. Dziś, 31 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy świętej o godz. 12.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo małżeństw i rodzin. Podczas tej mszy będziemy się modlić w intencji par, które zawarły sakrament małżeństwa w naszej Bazylice w mijającym roku.
  2. Dzisiejsza niedziela to równocześnie ostatni dzień Roku Pańskiego 2023. O godz. 16.30 Msza święta na zakończenie Starego Roku, a po niej nabożeństwo eucharystyczne dziękczynno – błagalne.
  3. Nowy Rok 2024 rozpoczniemy w Bazylice Mszą świętą o północy, zgodnie z tradycją, którą zapoczątkował św. Jan Paweł II w 1960 r. jeszcze jako metropolita krakowski. Eucharystii tej przewodniczyć będzie nasz ordynariusz abp Marek Jędraszewski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na rozpoczęcie Nowego Roku.
  4. W poniedziałek, 1 stycznia Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Pokoju. Msze święte jak w każdą niedzielę.
  5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej pierwszy czwartek, i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek na mszy o godz. 19.00 modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w pierwszy piątek spowiadamy od 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30.
  6. W sobotę, 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte w naszej Bazylice jak w niedziele. Tego dnia każdy katolik powinien uczestniczyć w Eucharystii. To dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach świętych poświęcenie kredy i kadzidła. W poświęcone kredę i kadzidło będzie można się zaopatrzyć przy wyjściu z Bazyliki.
  7. W Uroczystość Objawienia Pańskiego Chór Voce Angeli zaprasza na Mszę święta o godz. 16.30, a po niej na wspólne kolędowanie.
  8. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 2 stycznia wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

W środę, 3 stycznia wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

We czwartek, 4 stycznia wspomnienie św. Anieli z Foligno zakonnicy.

W sobotę, 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego.

W niedzielę, 7 stycznia święto Chrztu Pańskiego.

Drodzy Bracia i Siostry, przyjmijcie od całej naszej franciszkańskiej wspólnoty najlepsze życzenia noworoczne: Błogosławionego czasu, pełnego Bożej łaski, opieki Matki Najświętszej, ludzkiej życzliwości oraz wzajemnej miłości. Pan niech Was obdarzy pokojem! Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl