dodano: 31.12.2017 w kategorii:

Niedziela Święto Świętej Rodziny – 31 grudnia 2017 r.

 1. Dzisiaj 31 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy św. o godz. 12.00, odnowienie przyrzeczeń małżeńskichbłogosławieństwo małżeństw i rodzin. Intencja tej Mszy św. za pary, które zawarły sakrament małżeństwa w naszej Bazylice w mijającym roku, a było takich ślubów 46.
 2. Dzisiejsza niedziela to równocześnie ostatni dzień Roku Pańskiego 2017, o godz. 30 Msza św. na zakończenie Starego Roku, a po niej eucharystyczne nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne.
 3. O godz. 23.15 Liturgiczna Godzina Czytań.
 4. Nowy Rok 2018 rozpoczniemy w Bazylice Mszą św. o północy, zgodnie z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, którą zapoczątkował św. Jan Paweł II w 1960 r. jeszcze jako metropolita krakowski. Eucharystii tej przewodniczyć będzie nasz ordynariusz arcybiskup Marek Jędraszewski. Serdecznie zapraszamy do wejścia w Nowy Rok z modlitwą.
 5. W poniedziałek Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w każdą niedzielę.
 6. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 7. W sobotę, 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. W tym dniu katolik zobowiązany jest do uczestniczenia we Mszy św. To dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Porządek Mszy św. w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę. Po Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła.
 8. Z kalendarza liturgicznego:
  -We wtorek, 2 stycznia wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  -We środę, 3 stycznia wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

Drodzy Bracia i Siostry, przyjmijcie od całej naszej franciszkańskiej wspólnoty najlepsze życzenia noworoczne: Błogosławionego czasu, pełnego Bożej łaski, opieki Matki Najświętszej, ludzkiej życzliwości oraz miłości dawanej i otrzymywanej. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl