dodano: 13.04.2020 w kategorii:

Niedziela Zmartwychwstania – 12 kwietnia 2020 r.

  1. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. jak w każdą niedzielę oraz dodatkowa Msza św. o godz. 14.00.
  2. W poniedziałek nie ma Mszy św. w języku włoskim. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę.
  3. W czwartek, 16 kwietnia o godz. 16.30 Msza św. w intencji papieża Benedykta XVI, w dniu jego urodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy poprzez uczestnictwo w transmisji internetowej.
  4. Bazylika pozostaje Wejście do świątyni tylko od strony Plant. Wszystkie Msze św. są sprawowane według zwykłego porządku. Jednakże zgodnie z dekretem ks. abpa apelujemy do wiernych, aby w tych dniach pozostali w domach.
  5. W świątyni podczas Mszy św. czy spowiedzi jednorazowo nie może przebywać więcej niż 5 osób oprócz kapłanów i sprawujących posługę. Prosimy o przestrzeganie tej zasady.
  6. W kolejkach do spowiedzi, w czasie i po liturgii należy zachować bezpieczną odległość co najmniej dwóch metrów.
  7. Zachęcamy do udziału w Liturgii poprzez transmisje internetowe, które odbywać się będą poprzez kanał YouTube strony pl oraz media społecznościowe klasztoru i seminarium.
  8. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa.
  9. Wyrażamy wdzięczność wszystkim naszym Przyjaciołom, Dobrodziejom i Ofiarodawcom. Dziękujemy tym wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć tegoroczny Wielki Post i Triduum Paschalne. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy modlicie się z nami za pośrednictwem transmisji internetowych. Szczególnie dziękujemy, że wspieracie nas duchowo i materialnie. Z całego serca wraz z pamięcią modlitewną mówimy wszystkim: Bóg zapłać. Oprócz słów wdzięczności przyjmijcie i życzenia świąteczne:

Radość płynąca ze Zmartwychwstania Chrystusa rozpromienia dzisiaj nie tylko cały Kościół, ale również i całe stworzenie. W świecie chrześcijańskim rozbrzmiewa radosne pozdrowienie: „Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał”. W to największe nasze święto dzielimy się z Wami Bracia i Siostry radością z otrzymanego odkupienia. Ta radość, która rozbrzmiewa tu w kościele przy ołtarzu Chrystusa, niech rozbrzmiewa także w Waszych domach. Życzymy Wam wszystkim jako franciszkańska wspólnota szczęśliwych, zdrowych i pełnych Chrystusowej radości i nadziei Świąt Zmartwychwstania. Pan, który powstał z martwych, niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl