dodano: 21.04.2019 w kategorii:

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 r.

  1. W dniu dzisiejszym procesja eucharystyczna i Msza św. o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego. W poniedziałek nie ma Mszy św. w języku włoskim. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę.
  2. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza na wykład o. dra Andrzeja Zająca OFMConv zatytułowany „Czego dzisiaj Kościół oczekuje od nas?”, który odbędzie się w sobotę 27 kwietnia. Jest to 10. rocznica spotkania papieża Benedykta XVI z rodziną franciszkańską zebraną w Castel Gandolfo z okazji 800-lecia zatwierdzenia Reguły św. Franciszka. Wykład poprzedzi Msza Święta w intencji papieża Benedykta XVI. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
  3. Wyrażamy wdzięczność wszystkim naszym Przyjaciołom, Dobrodziejom i Ofiarodawcom. Dziękujemy tym wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć tegoroczny Wielki Post i Triduum Paschalne: prowadzącym rekolekcje, kaznodziejom podczas Gorzkich Żali i celebracji Triduum, ojcom posługującym w sakramencie pojednania z klasztoru św. Antoniego i naszego, braciom klerykom z Wyższego Seminarium Duchownego za przygotowanie liturgii, ojcom i braciom odpowiedzialnym za projekt i wykonanie Ciemnicy i Bożego Grobu, braciom zakrystianom i klerykom i innym braciom z naszej wspólnoty za przygotowanie bazyliki i klasztoru. Dziękujemy z serca scholi liturgicznejorkiestrze przygotowanej i prowadzonej przez dyrygenta Piotra Pałkę, dziękujemy siostrze organistce Marcie. Dziękujemy asyście liturgicznej, wszystkim bractwom i grupom duszpasterskim działającym przy naszej Bazylice, osobom dbającym o czystość i porządek w naszej świątyni. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy tutaj się modlicie, wspieracie nas duchowo i materialnie. Z całego serca wraz z pamięcią modlitewną mówimy wszystkim: Bóg zapłać. Oprócz słów wdzięczności przyjmijcie i życzenia świąteczne:

Radość płynąca ze Zmartwychwstania Chrystusa rozpromienia dzisiaj nie tylko cały Kościół, ale również i całe stworzenie. W świecie chrześcijańskim rozbrzmiewa radosne pozdrowienie: „Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał”. W to największe nasze święto dzielimy się z Wami Bracia i Siostry radością z otrzymanego odkupienia. Ta radość, która rozbrzmiewa tu w kościele przy ołtarzu Chrystusa, niech rozbrzmiewa także w Waszych sercach, Rodzinach, Waszych Wspólnotach. Życzymy Wam wszystkim jako franciszkańska wspólnota szczęśliwych, zdrowych i pełnych Chrystusowej radości Świąt Zmartwychwstania. Pan, który powstał z martwych, niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl