dodano: 8.04.2023 w kategorii:

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 9 kwietnia 2023 roku

 

  1. W dniu dzisiejszym Msze święte w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę. O godz. 14.30 dodatkowa Msza święta w języku hiszpańskim, o 15.30 w języku włoskim.
  2. W poniedziałek nie ma Mszy świętej w języku włoskim. Pozostałe Msze święte jak w niedzielę.
  3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, zwana Niedzielą Białą. Chór Voce Angeli pod dyrekcją Pana Piotra Pałki zaprasza w tym dniu po Mszy świętej o godz. 19.00 na koncert Wielkanocny „JEZU UFAM TOBIE”. W programy pieśni o tematyce Paschalnej i o Bożym Miłosierdziu.
  4. Wyrażamy wdzięczność wszystkim naszym Przyjaciołom, Sympatykom, Dobrodziejom i Ofiarodawcom naszego klasztoru i bazyliki. Dziękujemy tym wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć tegoroczny Wielki Post i Triduum Paschalne: prowadzącym rekolekcje, kaznodziejom podczas Gorzkich Żali, ojcom posługującym w sakramencie pojednania, braciom klerykom z Wyższego Seminarium Duchownego za przygotowanie liturgii, wykonanie Ciemnicy i Bożego Grobu, braciom zakrystianom i braciom z seminarium za przygotowanie bazyliki i klasztoru. Dziękujemy scholi liturgicznej i orkiestrze przygotowanej i prowadzonej przez dyrygentów: Pan Piotra Pałkę, Pana Tomasza Ślusarczyka i br. Marcina Sarnę, dziękujemy również Panu organiście. Dziękujemy asyście liturgicznej, wszystkim bractwom i grupom duszpasterskim działającym przy naszej Bazylice, osobom dbającym o czystość i porządek w naszej świątyni. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy tutaj się modlicie, wspieracie nas duchowo i materialnie. Z całego serca wraz z pamięcią modlitewną mówimy wszystkim: Bóg zapłać. Oprócz słów wdzięczności przyjmijcie i życzenia świąteczne:

Radość płynąca ze Zmartwychwstania Chrystusa rozpromienia dzisiaj nie tylko cały Kościół, ale również i całe stworzenie. W świecie chrześcijańskim rozbrzmiewa radosne pozdrowienie: „Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał”. W to największe nasze święto dzielimy się z Wami Bracia i Siostry radością z otrzymanego odkupienia. Ta radość, która rozbrzmiewa tu w kościele przy ołtarzu Chrystusa, niech rozbrzmiewa także w Waszych sercach, Rodzinach, w Waszych Wspólnotach. Jako franciszkańska wspólnota życzymy Wam wszystkim szczęśliwych, zdrowych i pełnych Chrystusowej radości Świąt Zmartwychwstania. Pan niech Was obdarzy pokojem!                                                                                 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl