dodano: 12.08.2017 w kategorii:

Przemienienie Pańskie – 18 Niedziela Zwykła – 6 sierpnia 2016

 1. W przyszłą środę, 9 sierpnia przypada rocznica męczeńskiej śmierci w Pariacoto w Peru franciszkańskich misjonarzy błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Obydwaj przez sześć lat formacji seminaryjnej posługiwali w tej Bazylice. Mamy w nich orędowników u Boga i nauczycieli wierności aż do końca krzyżowi i Ewangelii. W czasie pielgrzymki do Polski, 30 lipca zeszłego roku, Ojciec Święty Franciszek modlił się przy ich relikwiach w Kaplicy Męki Pańskiej. Zachęcamy do modlitwy za ich wstawiennictwem w naszych osobistych intencjach oraz prosząc o pokój dla świata i zachowanie od plagi terroryzmu.  
 2. Również w środę o 16.30 będzie sprawowana Msza święta o kanonizację bł. Anieli Salawy, a po niej nabożeństwo przy Relikwiach Błogosławionej.
 3. Rozpoczęła się kompleksowa renowacja krużganków naszego klasztoru. Prace będą trwały do końca 2019 roku. Obecnie odbywa się demontaż okien witrażowych i odkrywkowe prace badawcze dotyczące posadzki. Renowacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu przez Narodowy Fundusz Ochrony Zabytków Krakowa i Fundusze Europejskie Małopolski. Konieczny jest również tzw. wkład własny. Prosimy o wsparcie. Ofiary można składać do puszki pod krzyżem w transepcie Bazyliki, w zakrystii lub na konto klasztoru.
 4. Z kalendarza liturgicznego:
  -We wtorek, 8 sierpnia święto św. Dominika, kapłana, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego.
  -W środę, 9 sierpnia święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
  -We czwartek, 10 sierpnia święto św. Wawrzyńca, diakona.
  -W piątek, 11 sierpnia święto św. Klary z Asyżu, patronki telewizji. U sióstr klarysek w kościele św. Andrzeja uroczyste Msze święte o godz. 10.00 i 17.00. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o siostrach klaryskach, o tych którzy pracują w telewizji oraz o nas samych, abyśmy mądrze z tego medium korzystali.

Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa. Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl