dodano: 13.01.2019 w kategorii:

Święto Chrztu Pańskiego – 13 stycznia 2019 r.

 1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
 2. Dzisiaj o godz. 14.30 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza św. po hiszpańsku. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku.
 3. Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zaprasza swoich członków dzisiaj na Mszę św. o godz. 15.00 do Sali Włoskiej, a następnie na spotkanie opłatkowe.
 4. We środę, 16 stycznia o godz. 16.00 Różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza św. wotywna ku czci błogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała w kaplicy Męki Pańskiej.
 5. Za tydzień o godz. 18.00 Msza św. w intencji Służby Zdrowia Miasta Krakowa. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w Sali Włoskiej.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 19.00 zaśpiewa chór Voce Angeli, następnie koncert kolęd. Zapraszamy.
 7. Działające przy naszym klasztorze Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań zaprasza na rekolekcje Come & See/Przyjdź i zobacz, które odbędą się w dniach od 24 do 27 stycznia. Jest to okazja dla młodych ludzi zastanawiających się nad swoim powołaniem do uczestnictwa przez kilka dni w życiu naszej wspólnoty. Więcej informacji na stronie www.franciszek.pl.
 8. Z kalendarza liturgicznego:
  -We środę, 16 stycznia wspomnienie św. Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich.
  -We czwartek, 17 grudnia wspomnienie św. Antoniego, opata.
  -W sobotę, 19 stycznia wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, mieszkańca naszego klasztoru w okresie kiedy był profesorem i rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl