dodano: 30.12.2018 w kategorii:

Święto Świętej Rodziny – 30 grudnia 2018 r.

 1. Dzisiaj, 30 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy św. o godz. 12.00, odnowienie przyrzeczeń małżeńskichbłogosławieństwo małżeństw i rodzin. Intencja tej Mszy św. za pary, które zawarły sakrament małżeństwa w naszej Bazylice w mijającym roku.
 2. Poniedziałek, 31 grudnia to ostatni dzień Roku Pańskiego 2018, o godz. 30 Msza św. na zakończenie Starego Roku, a po niej eucharystyczne nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne. O godz. 23.15 Liturgiczna Godzina Czytań.
 3. Nowy Rok 2019 rozpoczniemy w Bazylice Mszą św. o północy, zgodnie z prawie sześćdziesięcioletnią tradycją, którą zapoczątkował św. Jan Paweł II w 1960 r. jako pomocniczy biskup krakowski. Eucharystii tej przewodniczyć będzie nasz ordynariusz arcybiskup Marek Jędraszewski. Serdecznie zapraszamy do wejścia w Nowy Rok z modlitwą.
 4. We wtorek Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w każdą niedzielę.
 5. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek i sobota miesiąca. W sobotę Mszą o godz. 9.00 w Kaplicy Matki Bożej rozpocznie się Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Szczegóły na plakatach.
 6. W przyszłą niedzielę, 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. To dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Porządek Mszy św. w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę. Po Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła.
 7. Uroczystości pogrzebowe śp. bpa Tadeusza Pieronka odbędą się w środę i czwartek, 2 i 3 stycznia. W środę Nieszpory o godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.30 w Katedrze na Wawelu. W czwartek o godz. 16.00 Msza św. i pochówek w krypcie biskupów w kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie …
 8. Z kalendarza liturgicznego:
  -W środę, 2 stycznia wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  -We czwartek, 3 stycznia wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

Drodzy Bracia i Siostry, przyjmijcie od całej naszej franciszkańskiej wspólnoty najlepsze życzenia noworoczne: Błogosławionego czasu, pełnego Bożej łaski, opieki Matki Najświętszej, ludzkiej życzliwości oraz miłości dawanej i otrzymywanej. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl