dodano: 26.12.2020 w kategorii:

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 27 grudnia 2020 roku

  1. Dzisiaj, 27 grudnia przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.  Na Mszy św. o godz. 12.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskichogosławieństwo małżeństw i rodzin. Intencja tej Mszy świętej za pary, które zawarły sakrament małżeństwa w naszej Bazylice w mijającym roku.
  2. Czwartek, 31 grudnia to ostatni dzień Roku Pańskiego 2020, o godz. 16.30 Msza święta na zakończenie Starego Roku, a po niej eucharystyczne nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne.
  3. Z powodu pandemii koronawirusa oraz związanych z nią obostrzeń, w tym roku nie będzie Mszy świętej o północy na rozpoczęcie Nowego Roku.
  4. W piątek Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Pokoju. Msze święte jak w każdą niedzielę.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W sobotę po Mszy św. o godz. 9.00 w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej nabożeństwo pierwszosobotnie.
  6. Bracia klerycy działający w kole misyjnym przy naszym franciszkańskim seminarium pragną zwrócić się do wszystkich ludzi dobrej woli o włączenie się w zbiórkę pieniędzy na pomoc kościołowi w Wenezueli. Zbiórka odbędzie się w następną niedzielę, 3 stycznia po każdej Mszy świętej przy wyjściu z Bazyliki.
  7. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek święto Świętych Młodzianków męczenników.

W piątek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

W sobotę, 2 stycznia wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

Drodzy Bracia i Siostry, przyjmijcie od całej naszej franciszkańskiej wspólnoty najlepsze życzenia noworoczne: Błogosławionego czasu, pełnego Bożej łaski, opieki Matki Najświętszej, ludzkiej życzliwości oraz miłości dawanej i otrzymywanej. Pan niech Was obdarzy pokojem!                                                                                  

                                                                                                                      Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl