dodano: 27.12.2016 w kategorii:

Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia 2016 r.

  1. Dzisiaj i jutro, czyli w pierwszy i drugi dzień świąt Msze św. jak w każdą niedzielę. W święto św. Szczepana nie będzie jednak Mszy św. w języku włoskim.
  2. Przez święta Bożego Narodzenia, na placu franciszkańskim przed Bazyliką bracia klerycy naszego seminarium organizują „Żywą szopkę”. W pierwszy i drugi dzień świąt kolędowanie przy szopce od godz. 14.00 do 19.00. Zapraszamy. Szczegółowy program jest zamieszczony na plakatach.
  3. We wtorek, święto św. Jana Ewangelisty. Poświęcenie wina po Mszach świętych.
  4. W najbliższy piątek, 30 grudnia, przypada Święto Świętej Rodziny. Zapraszamy małżeństwa na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie i zostanie udzielone błogosławieństwo małżeństwom i rodzinom. Intencję tej Mszy św. ofiarowujemy za pary, które zawarły sakrament małżeństwa w naszej Bazylice w mijającym roku, a było takich par 36.
  5. W sobotę, 31 grudnia zakończenie Starego Roku. O godz. 18.00 Msza św., a po niej eucharystyczne nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne. O godz. 23.15 Liturgiczna Godzina Czytań, a o godz. 24.00 Msza św. na powitanie Nowego Roku 2017. Do przewodniczenia tej Eucharystii zaprosiliśmy ks. kardynała Stanisława Dziwisza.
  6. W przyszłą niedzielę Nowy Rok. Msze św. jak w każdą niedzielę.

Drodzy Bracia i Siostry, nasi Dobrodzieje, Przyjaciele, Sympatycy i zacni Goście, którzy modlicie się w naszej Bazylice. Przyjmijcie od całej naszej franciszkańskiej wspólnoty wyrazy wdzięczności, naszej pamięci modlitewnej i najlepsze życzenia: niechaj nasz Pan, narodzony w Betlejem, Światłość ze Światłości, rozjaśni Wam wszystkie ciemności życia, da Wam prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję, doskonałą miłość, abyście poznali i wypełnili jego wolę, a przez to znaleźli radość, która nigdy nie przemija. Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Pan niech Was obdarzy pokojem
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl