dodano: 25.12.2018 w kategorii:

Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia 2018 r.

  1. Dzisiaj i jutro, czyli w pierwszy i drugi dzień świąt Msze św. jak w każdą niedzielę. W święto św. Szczepana nie będzie jednak Mszy św. w języku włoskim.
  2. Przez święta Bożego Narodzenia, na Placu Franciszkańskim przed Bazyliką, bracia klerycy naszego seminarium organizują „Żywą szopkę”. W pierwszy i drugi dzień świąt kolędowanie przy szopce od godz. 14.00 do 19.00. Zapraszamy. Szczegółowy program zamieszczony jest na plakatach.
  3. We czwartek, święto św. Jana Ewangelisty. Poświęcenie wina po Mszach świętych.
  4. W przyszłą niedzielą, 30 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy małżeństwa na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie i zostanie udzielone błogosławieństwo małżeństwom i rodzinom. Intencję tej Mszy św. ofiarowujemy za pary, które zawarły sakrament małżeństwa w naszej Bazylice w mijającym roku, a było takich par 41.
  5. Już dzisiaj zapraszamy na Pasterkę Noworoczną o godz. 24.00. To tradycja, którą zapoczątkował św. Jan Paweł II jeszcze jako biskup krakowski. Eucharystii tej przewodniczyć będzie nasz ordynariusz arcybiskup Marek Jędraszewski. Zachęcamy do rozpoczęcia Nowego Roku modlitwą podczas Mszy świętej.

Drodzy Bracia i Siostry, nasi Dobrodzieje, Przyjaciele, Sympatycy i zacni Goście, którzy modlicie się w naszej Bazylice. Przyjmijcie od całej naszej franciszkańskiej wspólnoty wyrazy wdzięczności, naszej pamięci modlitewnej i najlepsze życzenia: niechaj nasz Pan, narodzony w Betlejem, Światłość ze Światłości, rozjaśni Wam wszystkie ciemności życia, da Wam prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję, doskonałą miłość, abyście poznali i wypełnili jego wolę, a przez to znaleźli radość, która nigdy nie przemija. Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Pan Nowonarodzony niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl