dodano: 24.12.2020 w kategorii:

Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25 grudnia 2020 roku

  1. Dzisiaj i jutro, czyli w pierwszy i drugi dzień świąt Msze św. jak w każdą niedzielę. W święto św. Szczepana nie będzie Mszy św. w języku włoskim.
  2. W tym roku z powodu pandemii na placu przed Bazyliką nie będzie Żywej Szopki. Zamiast szopki bracia klerycy zapraszają do internetu na czuwanie modlitewne w Dzień Bożego Narodzenia o 20:00. Szczegóły na profilu facebookowym “Żywa Szopka przy Franciszkańskiej”.
  3. W niedzielę, 27 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Małżeństwa zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie i zostanie udzielone ogosławieństwo małżeństwom i rodzinom. Intencję tej Mszy św. ofiarowujemy za pary, które zawarły sakrament małżeństwa w naszej Bazylice w mijającym roku, a było takich par 42.
  4. Przypominamy, że w związku z panującymi obostrzeniami w naszej Bazylice może się modlić jednocześnie 99 osób, a na krużgankach 47, razem 146 osó Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, zachowanie dystansu oraz zasłanianie ust i nosa.
  5. W związku z pandemią w tym roku nie będzie tradycyjnej Pasterki Noworocznej z abpem. Markiem Jędraszewskim.

Drodzy Bracia i Siostry, Dobrodzieje, Przyjaciele, Sympatycy i Goście, którzy modlicie się w naszej Bazylice. Przyjmijcie od naszej franciszkańskiej wspólnoty wyrazy wdzięczności, naszej pamięci modlitewnej i najlepsze życzenia: niechaj nasz Pan, narodzony w Betlejem, Światłość ze Światłości, rozjaśni Wam wszystkie ciemności życia, da Wam prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję, doskonałą miłość, abyście poznali i wypełnili jego wolę, a przez to znaleźli radość, która nigdy nie przemija. Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Pan Nowonarodzony niech Was obdarzy pokojem.

Franciszkanie

 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl