dodano: 25.11.2018 w kategorii:

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 25 listopada 2018 r.

  1. Dzisiejsza niedziela Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny.
  2. Chór Cecyliański serdecznie zaprasza na Koncert Jubileuszowy z okazji 95-lecia istnienia, który odbędzie się dzisiaj o godz. 18.00 w Auli Bł. Jakuba. Podczas koncertu wystąpią światowej sławy sopranistka Elżbieta Towarnicka, Chór Kameralny Vivace Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego, Krakowski Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej w Bochni oraz  solenizant Chór Cecyliański.
  3. Do środy po Mszy św. o godz. 16.30 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach.
  4. We czwartek, 29 listopada rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nowenna będzie odprawiana na Mszach św. o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do wspólnej modlitwy ku czci Matki Najświętszej.
  5. Siostry Klaryski zapraszają na 30 listopada na odpust ku czci św. Andrzeja Apostoła. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Po każdej Mszy św. możliwość uczczenia relikwii.
  6. Adwent rozpoczyna się w przyszłą niedzielę, ale już dzisiaj zapraszamy na Roraty w dni powszednie na godz. 6.00 rano. Przed pracą, przed szkołą, przed studiami, przed nowym dniem.
  7. Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza do odwiedzenia ekspozycji Mistrz i Katarzyna w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka przy ul. Kanoniczej 17. Przywraca ona pamięć o wybitnym artyście, uznanym uczniu Albrechta Dürera – Hansie z Kulmbachu, poprzez prezentację jego najwybitniejszego dzieła dla Krakowa – cyklu odnowionych niedawno kwater z ołtarza w Bazylice Mariackiej, obrazujących życie św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Na wystawie można zobaczyć także wiele dzieł sztuki wczesnego renesansu, kiedy tworzył Kulmbach oraz prace Jana Matejki czy Stanisława Wyspiańskiego inspirowanego jego twórczością. W niedziele w godzinach od 10.00 do16.00 wstęp wolny.
  8. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 26 listopada wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera, franciszkanina, propagatora nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

We wtorek, 27 listopada wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fassaniego, prezbitera, franciszkanina, teologa Niepokalanej.

We czwartek, 29 listopada święto Wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego.

W piątek, 30 listopada święto św. Andrzeja Apostoła.

Pan niech Was obdarzy pokojem!

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl