dodano: 19.11.2022 w kategorii:

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada 2022 roku

  1. Dzisiejsza niedziela Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny w Kościele. 
  2. Dzisiaj o godz. 16.30 Msza święta z udziałem Bractwa Matki Bożej Bolesnej, po mszy Koronka o siedmiu boleściach Matki Bożej w kaplicy Smętnej Dobrodziejki, a po niej spotkanie w sali Włoskiej.
  3. Zakończył się pierwszy etap renowacji naszej Bazyliki, z nawy głównej zniknęły rusztowania, w związku z tym od dziś wracamy ze spowiedzią do konfesjonału naprzeciwko ołtarza Matki Bożej Niepokalanej.
  1. Do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach, natomiast w każdy piątek listopada o godz. 16.30 sprawowana jest Msza święta w ich intencji.
  2. Adwent rozpoczyna się w przyszłą niedzielę, ale już dzisiaj zapraszamy na Roraty w dni powszednie na godz. 6.00 rano. Przed pracą, przed szkołą, przed studiami, przed nowym dniem.
  3. W ubiegłym tygodniu podczas Światowego Dnia Ubogich zebraliśmy do puszek 2630 zł. Bóg zapłać za otwartość serca. Zebrane środki zostały przekazane na pomoc osobom ubogim i potrzebującym w archidiecezji krakowskiej. 
  4. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy kwestę na kuchnię dla ubogich działającą w Krakowie przy ul. Odrowąża, z której codziennie korzysta ponad 40 osób ubogich i potrzebujących.
  5. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 21 grudnia wspomnienie Ofiarowania NMP.

We wtorek, 22 listopada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

We czwartek, 24 listopada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.

W sobotę, 26 listopada wspomnienie św. Leopolda z Porto Maurizio, prezbitera.

Pan niech Was obdarzy pokojem! Franciszkanie                  

                                           

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl