dodano: 21.11.2020 w kategorii:

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22 listopada 2020 roku

  1. Dzisiejsza niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny.
  2. Do soboty, 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach, w piątek 27 listopada o godz. 16.30 Msza św. w ich intencji.
  3. W niedzielę, 29 listopada Stowarzyszenie Chór Cecyliański w Krakowie serdecznie zaprasza na Mszę św. o godz. 16.30 za zmarłych członków chóru.
  4. Również w niedzielę, 29 listopada rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nowenna będzie odprawiana na Mszach św. o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do wspólnej modlitwy ku czci Matki Bożej Niepokalanej.
  5. Co prawda Adwent rozpoczyna się w przyszłą niedzielę, ale już dzisiaj zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.00 rano. Przed pracą, przed szkołą, przed studiami, przed nowym dniem.
  6. W zakrystii Bazyliki są już do nabycia świece CaritasuWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  7. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 24 listopada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy

We czwartek, 26 listopada wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera, franciszkanina, propagatora nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

W piątek, 27 listopada wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera, franciszkanina, teologa Niepokalanej.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa. Pan niech Was obdarzy pokojem!    Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl