dodano: 25.11.2023 w kategorii:

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2023 roku

  1. Dzisiejsza niedziela Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Od przyszłej niedzieli w Kościele rozpoczynamy Adwent, ale już dzisiaj zapraszamy na Roraty w dni powszednie na godz. 6.00 rano. Przed pracą, przed szkołą, przed studiami, przed nowym dniem.
  2. W ubiegłym tygodniu podczas Światowego Dnia Ubogich zebraliśmy do puszek 1286 zł. Bóg zapłać za otwartość serca. Zebrane środki zostały przekazane na pomoc osobom ubogim i potrzebującym w archidiecezji krakowskiej.
  3. Do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach.
  4. W środę, 29 listopada rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Nowenna będzie odprawiana na Mszy świętej o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z tej formy rekolekcji adwentowych. Rozważania poprowadzi o. Sylwester Miecznik OFMConv z naszej wspólnoty.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiadamy od 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30. W pierwszą sobotę po Mszy świętej o godz. 9.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  6. Bracia z Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów organizują w dniach od 24 do 26 grudnia „Żywą Szopkę”. Wydarzenie od przeszło trzydziestu lat gromadzi mieszkańców Krakowa oraz gości z całej Polski na wspólnym kolędowaniu wokół stajenki betlejemskiej. By pomóc w organizacji tego spotkania, w przyszłą niedzielę bracia będą rozprowadzać kartki świąteczne przygotowane z tej okazji.
  7. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 27 listopada wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera.

W środę, 29 listopada Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego i 800. rocznica zatwierdzenia reguły św. Franciszka przez papieża Honoriusza III.

W czwartek, 30 listopada święto św. Andrzeja Apostoła.

W sobotę, 2 grudnia wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl