dodano: 17.09.2019 w kategorii:

Uroczystość Matki Bożej Bolesnej – 15 września 2019 r.

 1. Dzisiaj w Bazylice uroczystość Matki Bożej Bolesnej Smętnej Dobrodziejki Miasta Krakowa. Mszy św. odpustowej o godz. 16.30 przewodniczą i Słowo Boże wygłoszą Reformaci. Serdecznie zapraszamy.
 2. Także dzisiaj kwartalne Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. Bezpośrednio po sumie odpustowej o godz. 16.30 procesja do siedmiu ołtarzy. Nabożeństwo prowadzi i kazania głosi o. Krzysztof Kukułka OFMConv.
 3. Dzisiaj również spotkanie Duszpasterstwa Osób Niewidomych i Niedowidzących. O godz. 11.30 katecheza w Sali Węgierskiej i o godz. 13.15 Msza św. w kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Spotkania odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca. 
 4. Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu (Łk 2,19).
  Bractwo Matki Bożej Bolesnej wznawia spotkania z Bogiem w Jego Słowie
  poprzez rozważanie Ewangelii na nadchodzącą niedzielę. Wszystkich, którzy chcą pogłębiać swoje osobowe relacje z Jezusem – zapraszamy w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 16.30 do salki katechetycznej obok księgarni franciszkańskiej.
 5. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
 6. Wspólnota Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej działająca przy Bazylice Franciszkanów zaprasza na kiermasz przed Bazyliką i w Auli bł. Jakuba. Podczas kiermaszu można skorzystać z grill, włoskiej kawy i domowych wypieków, nabyć  wyroby z ceramiki oraz herbaty z różnych zakątków świata i wiele innych przedmiotów. Celem kiermaszu jest zbieranie funduszy, na udział w corocznym zlocie animatorów wspólnoty.
 7. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 16 września wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  -We wtorek, 17 września święto Stygmatów św. Franciszka.
  -W środę, 18 września święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, dzieci i młodzieży.
  -We czwartek, 19 września święto św. Józefa z Kupertynu, prezbitera, franciszkanina, patrona studentów zdających egzaminy, lotników, astronautów i podróżujących w powietrzu. Od tego dnia aż do końca pierwszego tygodnia października w ołtarzu pod chórem Bazyliki będzie odsłonięty jego obraz.
  -W piątek, 20 września wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Hasang i Towarzyszy, męczenników koreańskich.
  -W sobotę, 21 września święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bolesnej. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl