dodano: 11.06.2022 w kategorii:

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 12 czerwca 2022 roku.

  1. Do dzisiaj włącznie można zadośćuczynić obowiązkowi wynikającemu z przykazania kościelnego: „przynajmniej raz w roku spowiadać się i w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię świętą”.
  2. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie po mszy o 16.30 i 19.00.
  3. Dziś o godz. 14.30 ostatnia przed wakacjami Msza święta w języku hiszpańskim. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku.
  4. W poniedziałek, 13 czerwca święto św. Antoniego z Padwy, patrona naszej prowincji zakonnej. O godz. 16.30 uroczysta Msza święta, której przewodniczyć będą Paulini ze Skałki. Po mszy poświęcenie lilii ku czci św. Antoniego. Przy ołtarzu św. Antoniego będą również poświęcone „bułeczki św. Antoniego”.
  5. W najbliższy czwartek, 16 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte odprawiane są jak w każdą niedzielę. Po mszy o godz. 16.30 procesja do czterech ołtarzy. Przez całą oktawę po Mszy świętej o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a następnie procesja eucharystyczna.
  6. Centralna procesja w naszym mieście w Uroczystość Bożego Ciała rozpoczyna się Mszą świętą na Wawelu o godz. 9.00. Do uczestnictwa w niej zapraszamy grupy duszpasterskie działające przy naszej Bazylice: Bractwo Matki Bożej Bolesnej, Arcybractwo Męki Pańskiej, Rycerstwo Niepokalanej i Franciszkański Zakon Świeckich. Spotkanie grup o godz. 7.45, wyjście na Wawel o godz. 8.20.
  7. W przyszłą niedzielę, 19 czerwca, po Mszy świętej o godz. 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. W czasie procesji do 7 ołtarzy kazania wygłosi o. Tadeusz Jacek OFMConv. Po nabożeństwie w Sali Włoskiej okazja zapisania się do Bractwa Matki Bożej Bolesnej.
  8. Również w przyszłą niedzielę przed naszą Bazyliką Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół „Klika” organizuje kwestę z której dochód przeznaczony będzie na pomoc i rehabilitację osób niepełnosprawnych ruchowo oraz dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Przed wejście głównym będą również sprzedawać wykonane przez siebie przedmioty z ceramiki. Serdecznie prosimy o wsparcie dla tego dzieła.
  9. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 13 czerwca święto św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

We wtorek, 14 czerwca Uroczystość rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Franciszka w Krakowie.

We środę, 15 czerwca wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

We czwartek, 16 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

W piątek 17 czerwca, wspomnienie św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego, zakonnika.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl