pl. Wszystkich Świętych 5, Kraków
Przekaż 1% Podatku
dodano: 16.06.2019 w kategorii:

Uroczystość Najświętszej Trójcy 16 czerwca 2019 r.

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 16.30.
 2. Do dzisiaj włącznie można zadośćuczynić obowiązkowi wynikającemu z przykazania kościelnego: przynajmniej raz w roku spowiadać się i w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię świętą.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. W czasie procesji do siedmiu ołtarzy kazania wygłosi o. Grzegorz Siwek. Po nabożeństwie w Sali Włoskiej okazja zapisania się do Bractwa Matki Bożej Bolesnej.
 4. Także dzisiaj o godz. 19.00 Msza św. prymicyjna wyświęconych w tym roku kapłanów franciszkańskich: o. Łukasza, o. Marka, o. Mateusza i o. Sylwestra.
 5. W najbliższy czwartek, 31 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 16.30 procesja do czterech ołtarzy. Przez całą oktawę po Mszy św. o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a następnie procesja eucharystyczna.
 6. Centralna procesja w naszym mieście w Uroczystość Bożego Ciała rozpoczyna się Mszą św. na Wawelu o godz. 9.00. Do uczestnictwa w niej zapraszamy grupy duszpasterskie działające przy naszej Bazylice: Bractwo Matki Bożej Bolesnej, Arcybractwo Męki Pańskiej, Rycerstwo Niepokalanej i Franciszkański Zakon Świeckich. Spotkanie grup o godz. 7.45, wyjście na Wawel o godz. 8.20.
 7. W przyszłą niedzielę, 23 czerwca o godz. 12.00 Msza św. z okazji jubileuszu 50. rocznicy święceń kapłańskich: Romana Banasika z naszej wspólnoty zakonnej w Krakowie oraz o. Józefa Szańcy, o. Marcelego Richerta i ks. Stanisława Pawlika. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.
 8. Franciszkańska  Fundacja Brat Słońce poszukuje chętnych do akcji „Wolontariat dla Kresów”. Celem akcji jest uporządkowanie polskiego cmentarza oraz pomoc organizacyjna  we Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Sanktuarium Matki Bożej w Bołszowcach na Ukrainie. Czas trwania od 11 do 21 lipca. Fundacja pokrywa koszty przejazdu, wyżywienia oraz zakwaterowania. Więcej informacji na bratslonce.pli na plakatach.
 9. Franciszkańskie Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na akcje wakacyjne. Szczegóły na stronie internetowej www.franciszek.pl i na plakatach.
 10. W tym czasie wielu młodych ludzi podejmuje decyzje dotyczące swojej przyszłości. Zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań, a także za tych, którzy już czują powołanie, aby mieli odwagę do jego realizacji. Osoby, które są zainteresowane życiem zakonnym we franciszkańskiej wspólnocie mogą uzyskać potrzebne informacje w zakrystii lub na stronie franciszek.pl.
 11. W czasie kwesty w ubiegłą niedzielę przeprowadzanej przez Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Klika” zebrano 3159,17 PLN, 100 USD, 10 Euro. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy.
 12. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 17 czerwca wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  -W piątek, 14 czerwca wspomnienie św. Alojzego Gonzago, zakonnika.

Niech moc Ducha Świętego Was umacnia i prowadzi przez życie. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl