dodano: 30.05.2021 w kategorii:

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30 maja 2021 roku

 1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Do dzisiaj włącznie można zadośćuczynić obowiązkowi wynikającemu z przykazania kościelnego: przynajmniej raz w roku spowiadać się i w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię świętą.
 2. Również dziś zapraszamy do uczestnictwa w tradycyjnym franciszkańskim świętowaniu Dnia św. Franciszka. Tematem przewodnim będzie „Ekologia w Pandemii” – rozpoczęcie Mszą świętą w naszej Bazylice o godzinie 12.00, a następnie w Auli bł. Jakuba koncert franciszkańskiego zespołu Fioretti, dwa wykłady o tematyce ekologicznej i poczęstunek. Więcej szczegółów w gablotach na plakatach.
 3. W poniedziałek 31 maja zakończenie nabożeństw majowych po Mszy świętej o godz. 16.30. Majówka po godzinach po Mszy świętej o godz. 19.00.
 4. We środę 2 czerwca o godz.10.00 w Bazylice Mszą świętą pod przewodnictwem abpa Adama Szala z Przemyśla rozpoczniemy sympozjum o życiu i duchowości Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Konferencje będą się odbywać w auli bł. Jakuba. Szczegóły na plakatach.
 5. We wtorek 8 dzień nowenny tygodni przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Modlitwy nowennowe przed Mszą świętą o godz. 16.30.
 6. We czwartek, 3 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte jak w każdą niedzielę. Po Mszy świętej o godz. 16.30 procesja do czterech ołtarzy. Przez całą oktawę po mszy o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a następnie procesja eucharystyczna.
 7. Centralna procesja w naszym mieście w Uroczystość Bożego Ciała rozpoczyna się Mszą świętą na Wawelu o godz. 9.00. Do uczestnictwa w niej zapraszamy grupy duszpasterskie działające przy naszej Bazylice: Bractwo Matki Bożej Bolesnej, Arcybractwo Męki Pańskiej, Rycerstwo Niepokalanej i Franciszkański Zakon Świeckich. Spotkanie grup o godz. 7.45, wyjście na Wawel o godz. 8.20.
 8. 3 czerwca w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 19.00 Msza święta o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji powołanych.
 9. 4 czerwca pierwszy piątek miesiąca – spowiedź w Bazylice od godz. 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30.
 10. 5 czerwca pierwsza sobota miesią Po mszy o godz. 9.00 w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej nabożeństwo pierwszosobotnie.
 11. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 31 maja święto Nawiedzenia NMP.

We wtorek, 1 czerwca wspomnienie św. Justyna, męczennika.

We sobotę, 5 czerwca wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu. Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl